Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 5 dhjetor 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën Folklor do t’ju njohim me Tanja Dimitrovën, një valltare profesioniste e cila mban të gjallë frymën bullgare në Amerikë.

Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Dashuri" të interpretuar nga Marija Ilieva.

Ju urojmë minuta të këndshme!

•01:35 - Lajme 

•08:28 - Folklor

•13:05 - Kënga e ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 23 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Kulturë do t’ju flasim për konkursin ndërkombëtar që zgjedh Mbretin dhe Mbretëreshen e shkronjave. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Drejtimi” të..

botuar më 24-02-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 shkurt 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 22 shkurt 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën “Historia” ju ofrojmë informacion të shkurtër për kalanë mesatare “Asara”. Me rastin e përvjetorit të 90-të të lindjes së këngëtares folklorike..

botuar më 24-02-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Shoqëri do t’ju flasim për bullgarët në Gorë që ruajnë gjuhën dhe kulturën e tyre, por kanë nevojë për mbështetje. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën..

botuar më 24-02-21 3.00.MD