Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 7 dhjetorin

Do të bjerë shi në të gjithë vendin

Foto: BGNES

Ditën e enjte do të lëvizë ajër i ftohtë nga veriperëndimi dhe reshjet e shiut do të kalojnë në dëborë në zonat veriperëndimore dhe malore. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 1 deri në 4°, në Sofje deri në 1°. Gjatë ditës do të ketë reshje shiu, ndërsa në veri të Bullgarisë reshjet do të dobësohen përkohësisht. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 1 deri në 3°, në lindje - deri 7-9°, në kryeqytet deri në 2°.

Do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu me erë mesatare përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 8-10°. Uji i detit është 9°. Eksitimi i detit do të jetë 2-3 ballë.

Në zonat malore do të mbajë mot i vranët me reshje bore. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 0°, në 2000 m deri në minus 3°.

Reshjet e shiut dhe borës do të vazhdojnë edhe të premten.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 28 shkurtin 2024

Ditën e mërkurë temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga 2 deri në 7°, në Sofje 6°. Gjatë ditës do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare dhe të larta, më të theksuara në Bullgarinë Jugperëndimore, por nuk do të ketë reshje. Para..

botuar më 24-02-27 7.30.MD
Kryeministri Nikollaj Denkov

Nuk do të dërgohen ushtri bullgare në Ukrainë, premtoi kryeministri

“Në asnjë mënyrë askush nuk e ka ngritur çështjen e dërgimit të trupave në Ukrainë. Zelenski nuk e ka ngritur një pyetje të tillë”. Kështu deklaroi kryeministri Nikollai Denkov me rastin e një kërkese të paraqitur nga Partia Socialiste Bullgare (BSP) në..

botuar më 24-02-27 6.17.MD
Kryeministri Denkov dhe zëvendëskryeministrja Maria Gabriel

Kryeministri Nikollaj Denkov premtoi vazhdimësi pas rotacionit

Kryeministri Nikollaj Denkov komentoi rotacionin e ardhshëm në qeveri më 6 mars gjatë pjesëmarrjes së tij në Asamblenë e Përgjithshme të Asociacionit Kombëtar të Komunave në Bullgari, që filloi në Sofje. Ai u zotua se do të ketë vazhdimësi mes tij..

botuar më 24-02-27 6.01.MD