Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

Foto: BGNES

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen në turne në pranverë. “Shqiponjat” kishin nevojë për një fitore dhe arritën në 3 pikët me një gol të vonuar.

Në fazën e 16-të në eliminimet direkte nga turneu, “Lludogorec” do të përballet me një skuadër nga “Liga Evropa”.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi Kupën Evropiane në Baku

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e artë në garën e gjithanshme në Kupën e parë Evropiane të Gjimnastikës Ritmike të mbajtur në Baku. Borjana Kalejn mbeti e katërta pas pasaktësive në kombinimin me shirit. Gara zhvillohet sipas rregullave të..

botuar më 24-05-04 3.41.MD
Borjana Kalejn

Kalejn dhe Nikollova me vendin e dytë dhe të tretë në kualifikimet e Kupës së Evropës në Baku

Borjana Kalejn përfundoi në vendin e dytë dhe Stilijana Nikollova ishte e treta në kualifikimet e Kupës Evropiane të Gjimnastikës Ritmike në Baku. Më së shumti pikë ka grumbulluar italianja Sofia Raffaelli. Gara zhvillohet për herë të..

botuar më 24-05-04 12.43.MD
Kirill Kirov

Kirill Kirov u kualifikua për finalen në Kupën e Botës të Qitjes Sportive në Baku

Kirill Kirov u klasifikua për finalen e qitjes 10 metra me pistoletë për meshkuj në Kupën e Botës të Qitjes në Baku, Azerbajxhan, njoftoi BTA. Qitësi më i mirë bullgar për vitin e kaluar dha rezultatin e pestë në kualifikime me 582 pikë, pesë më pak..

botuar më 24-05-03 5.31.MD