Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

Foto: BGNES

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen në turne në pranverë. “Shqiponjat” kishin nevojë për një fitore dhe arritën në 3 pikët me një gol të vonuar.

Në fazën e 16-të në eliminimet direkte nga turneu, “Lludogorec” do të përballet me një skuadër nga “Liga Evropa”.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Nadja Tonçeva është ndër pretendentet për Kupën e Botës në Shah

Në edicionin e dytë radhazi të Kupës Botërore të shahut për femra, sërish do të ketë pjesëmarrje bullgare. Pasi Nurgjyll Salimova arriti në finalen e turneut në Baku në Kupën e Botës në Shah për femra, në vitin 2025 do të garojë Nadja Tonçeva. Në vitin..

botuar më 24-04-30 10.51.PD
Nikolla Gospodarski

Plovdivi mori flamurin e Kampionatit Evropian të Kanotazhit 2025

Në ditën e fundit të Kampionatit Evropian të Kanotazhit, i cili këtë vit u mbajt në Szeged (Hungari), qyteti pritës ia dorëzoi “stafetën” Plovdivit, i cili do të organizojë garën më të madhe të kanotazhit në Evropë vitin e ardhshëm, 2025. Në..

botuar më 24-04-29 5.32.MD
Borjana Kalejn

Gjithsej dy medalje bronzi për Borjana Kalejn në Kupën e Botës në Tashkent

Borjana Kalejn përfundoi e treta në finalen e rrethit në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Tashkent. Kështu me dy medalje bronzi – një e fituar në shumëgarëshin, ajo përfundoi pjesëmarrjen e saj në turne. Në finalen me shkopinj,..

botuar më 24-04-29 11.29.PD