Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kirill Kirov u kualifikua për finalen në Kupën e Botës të Qitjes Sportive në Baku

Kirill Kirov
Foto: BTA

Kirill Kirov u klasifikua për finalen e qitjes 10 metra me pistoletë për meshkuj në Kupën e Botës të Qitjes në Baku, Azerbajxhan, njoftoi BTA. Qitësi më i mirë bullgar për vitin e kaluar dha rezultatin e pestë në kualifikime me 582 pikë, pesë më pak se lideri Yusuf Dikeç nga Turqia. Finalja me pjesëmarrjen e Kirill Kirov është të shtunën para mesditës.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Plovdivi mirëpret pjesëmarrësit nga e gjithë bota në dy kampionate të kanoe-kajakut

Kanali i Kanotazhit në Plovdiv po pret dy kampionate botërore në kanoe-kajak , njoftuan organizatorët. Së pari, nga data 12 deri më 14 korrik do të garojnë mbi 300 veteranë nga 37 shtete dhe një javë më pas, nga 17 deri më 21 korrik, do të..

botuar më 24-07-12 5.15.PD

“Lludogorec” startoi në Ligën e Kampionëve me 3:1 ndaj “Dinamo Batumi”

Në qytetin Razgradtë Bullgarisë Veriore, “Ludogorec” mposhti me rezultat 3:1 “Dinamo Batumi” në ndeshjen e parë të raundit të parë të Ligës së Kampionëve. Golat për kampionin bullgar ishin shënuar nga Bernard Tekpetey, Rick Jhonathan dhe Aslak Fonn..

botuar më 24-07-11 11.46.PD

Fëmijët bullgarë i sollën fat ekipit spanjoll të futbollit në UEFA EURO 2024

11 fëmijë bullgarë ishin ndër fatlumët që morën mundësinë e jashtëzakonshme për të qenë “hajmali” e një prej yjeve më të mëdhenj të futbollit në Evropë. Më 9 korrik, 10 djem dhe një vajzë nga Bullgaria dolën në fushën e stadiumit “Allianz Arena” të..

botuar më 24-07-10 10.50.PD