Ощетени ли са запалянковците в този случай? Попитах видинчани липсват ли им срещите от родното футболно първенство и биха ли си платили, за да могат да ги гледат.
"Засягат се нечии интереси, а не трябва да е така ... Става въпрос за български футболни мачове ... Никога няма да се повиши нивото но футбола по този начин ... Мисля, че тези пари не отиват за спорта, а за други неща"- казаха футболните запалянковци от крайдунавския град.
Сътрудникът ни Жоро Александров е отявлен футболен фен и днес той се включи със свой коментар по темата от Враца:
"Разбира се, че футболните запалянковци в България са ощетени от това, че трябва да си плащат, за да гледат смешната продукция, наречена "А" група. Доводите "против" са много и със сигурност са повече от тези, които са "за" допълнителното плащане. Но, нека караме по ред: Броени дни преди началото на пролетния полусезон в елитната ни футболна дивизия стана ясно, че трябва вече да си плащаме- по почти 4 лева на месец, ако искаме да гледаме мачовете от "А" група. Мнозина нямаха време да реагират, а и не можаха да си отговорят на най-важния въпрос: "На кого да плащаме?". Ей така: от нищото изникна една нова финансова организация, която реши, че ще ни прибира парите, за да ни пуска картина от и без това смешното родно футболно първенство. Кабелните оператори и те разбраха последни, че ще събират едни пари, за да ги предават на едни хора... По-важният въпрос беше "Заслужава ли си да плащаме?". Защото нивото на родния футбол е по-ниско от албанското, молдовското, но като нищо може да е конкуренция на елитната дивизия на Люксембург, например. Не знам как е на другите места в Северозападна България, но кабелният оператор, чийто услуги ползвам във Враца, съвсем елегантно реши да ми иска такса не за един, а за два месеца. Сещате ли се защо? Много просто- защото, като видя за какво съм платил още в края на първия месец ще се откажа. А така ще трябва да свиквам цели 2 месеца с мъката, пардон с марката "български футбол". Сега разбирам защо баща ми не си плати и се отказа да гледа "интересните" български мачове, ами си следи какво става по терените на Англия, Франция, Испания, Германия и Италия, без да плаща повече от месечната такса на своя кабелен оператор. Нивото на футбола в родната "А" група е много малко над това, което се играе във "В" групите. А поне засега една кабелна телевизия предава директно мачове от аматьорските дивизии. Та, на който му липсва родният футбол, спокойно може да го замени с марката "В" група. Вярвайте ми: нищо няма да изпуснете. Или поне при аматьорите няма да видите изтънчените актьорски отигравания на иначе елитни отбори, които заради коефициентите падат с по 4, 5, че и с 8 гола. А когато противникът /заради своята некадърност/ не може да вкара точната бройка голове, защитниците сами добутват топката на голлинията и я подаряват на слисаните нападатели, за да им вкарат... Още ли се чудите дали да си купите платените канали, за да гледате роден футбол? Съветвам ви да идете на театър или на кино, защото онова, което се вижда по терените, не е изкуство, а откровено порно. Нима някой би завел невръстното си дете да гледа порно, на който и да е стадион? Нека бъдем отговорни, нека бъдем честни, нека бъдем морални и да забравим за футболната излагация, наречена български футбол. Така ще спестим някой лев, нерви и много време."
При гостуването си в "Посоките на делника" старши треньорът на ФК "БДИН - Видин" Любен Любенов също сподели мнение по тази тема.
"Малко по-организирано трябваше да се направи тази стъпка, а за съжаление хората в пенсионна възраст са най-потърпевши от тази промяна"- каза Любен Любенов.
Потърсихме за коментар по темата и доставчик на цифрова телевизия във Видин. Юлиян Иванов е организатор "Маркетинг и продажби" към една от кабелните телевизии в крайдунавския град.
"Неочаквано, но към момента има голям интерес към новите HD канали, които предлагаме. Дават доста интересни неща, включително и българското първенство, Формула 1 и други спортни събития, които реално могат да се гледат само на него. Хората се интересуват и всеки ден има нови абонати. Услугата не обвързва целогодишно абонатите, а от момента на плащане до същата дата от следващия календарен месец"- каза Юлиян Иванов.
Повече по темата можете да чуете в звуковия файл.
Екипът на Радио ВИДИН на ломското село Ковачица. Град Лом е на 12 км от селото, а река Дунав е на 4 км. Въпреки това местните хора се гордеят с реката и винаги казват, че живеят на Дунава. Откъде идва името на селото? Според една от местните легенди, след потушаването на Чипровското въстание, в района се заселили бежанци от..
С тържественото въдворяване на епархийската си катедра митрополит Пахомий официално стана седмият в историята на Българската ехзархия и Българската патриаршия видински владика. Новият духовен водач обещава младите да намират разбиране и насърчение, възрастите - утеха и подкрепа, немощните - помощ, самотните - защита, а разколебаните - насока...
За втори бойкот на големите търговски вериги призоваха обществени организации и отчетоха успех от първата инициатива. Тази обща идея заявиха представители на обществените организации, които организираха първия бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, провел се на 13 февруари. Организаторите подчертаха, че..
България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочат данните за 2024 г. , публикувани от Transparency International . С 43 точки индекс България е на 76-о място сред 180 страни и територии за възприятие на корупцията за 2024 г. Спрямо предишната класация това е влошаване с две позиции. От държавите в ЕС усещането за..
Във Видин се проведе работна среща за обсъждане на съвместни действия за противодействие на незаконната сеч, с приоритет в местата, създаващи опасност от свлачищни процеси и наводнения. Срещата, председателствана от областния управител Ани Арутюнян беше във връзка с проведено заседание на Министерския съвет, на което е обърнато внимание от..
Гостуваме на село Рупци, община Видин. Това е едно от най-близките села до областния град, само на около 5 км. Въпреки, че Рупци е много близо до Видин, местните жители са намалели значително през последните години. В селото постоянно живеят по-малко от 100 души, предимно възрастни хора. Илиян Ангелов е кмет на Рупци от 2015 година, като в..
Фалшивите новини и ограниченията в мрежите са новата нормалност. Над 60% от българите твърдят, че на практика попадат всеки ден на информация, която може да се определи като лъжлива. Тенденцията от последните години сочи, че България трайно заема последно място сред държавите от Европейския съюз в Индекса за медийна грамотност. Защо..