Sportistë nga 4 kontinente vijnë në Bullgari për Kupën Evropiane në ski dhe snoubord

Foto: pamporovo.me

Nga 13 deri më 19 mars në vendpushimin malor Pamporovo do të zhvillohet turneu për Kupën Evropiane në ski dhe snoubord në disiplinë sloupslaid (“slopeslide”). Sipas traditës Pamporovo Freestyle Open është pjesë e kalendarit të Federatës Botërore të Snoubordit dhe provokon interesin e snoubordistëve nga tërë bota. Sivjet në Bullgari vijnë sportistë nga 4 kontinente – Evropa, Azia, Amerika, Australia.

print Printo
Më shumë nga rubrika
Grigor Dimitrov

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen në Kuins

BullgariGrigor Dimitrov përfundoi me pjesëmarrjen në turneun e fushave të tenisit me bar në Kuins Kllëb, Londër, pasi në gjysmëfinalen humbi me 1:2 sete nga spanjolli Felisiano Llopes. Turneu i ardhshëm i tenistit bullgar është Uimbëlldën, ku ai do të..

botuar më 17-06-26 9.22.PD
tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Dimitrovi u klasifikua për raundin e dytë të “Quins”-it

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ( i cili është në vend të 11-të në listën botërore) kaloi me lehtësi raundin e parë të turneut mbi bar “Queens” në Londër, duke mposhtur Rian Harris (SHBA) me rezultat 6:3, 6:1 brenda vetëm 54 minutash. Në..

botuar më 17-06-19 5.58.MD

UEFA nxori “CSKA-Sofjen” nga shorti për Ligën e Evropës

“CSKA-Sofja” ishte nxjerrë nga lista e pjesëmarrësve në raundin e parë të kualifikimit për Ligën e Evropës. Pak para hedhjes së shortit në Nion të Zvicrës në vendin e kësaj skuadre ishte vendosur “Dunav”-i i qytetit danubian Ruse, i cili po ndodhet në..

botuar më 17-06-19 3.57.MD