Sportistë nga 4 kontinente vijnë në Bullgari për Kupën Evropiane në ski dhe snoubord

Foto: pamporovo.me

Nga 13 deri më 19 mars në vendpushimin malor Pamporovo do të zhvillohet turneu për Kupën Evropiane në ski dhe snoubord në disiplinë sloupslaid (“slopeslide”). Sipas traditës Pamporovo Freestyle Open është pjesë e kalendarit të Federatës Botërore të Snoubordit dhe provokon interesin e snoubordistëve nga tërë bota. Sivjet në Bullgari vijnë sportistë nga 4 kontinente – Evropa, Azia, Amerika, Australia.

Më shumë nga rubrika

Gjatë vitit 2017 boksierët bullgarë fituan 136 medalje gjithsej

Federata Bullgare e Boksit e konsideron vitin 2017 si një nga më të suksesshmet në historinë e saj. Në grupet e ndryshme sipas moshës fituan 136 medalje gjithsej, 28 prej të cilave në kampionate evropiane. Për krahasim do të themi se në vitin 2016 u..

botuar më 17-12-05 5.54.MD

Grigor Dimitrov mbeti në vendin e tretë në ranglistën botërore të tenisit

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov mbeti në vendin e tretë në ranglistën botërore edhe këtë javë me aktivë 5150 pika. Dimitrov arriti kulmin në karrierën e vet, pasi muajin e kaluar triumfoi në turneun final këtë stinë të ATP-së në Londër...

botuar më 17-12-04 12.22.MD

Disa trajnerë bullgarë të futbollit do të vizitojnë Akademinë e klubit të futbollit Espaniol

Disa trajnerë bullgarë të futbollit për fëmijë dhe të rinj do të kenë mundësinë shansin të mund të njihen me metodikat strukturore në Akademinë e njërit prej klubeve më të njohura spanjolle – “Espanjol” të Barcelonës. Një seminar njëjavor gjatë muajit..

botuar më 17-11-26 3.15.MD