Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të përfundojnë ndeshjen e vet sot

Grigor Dimitrov dhe Novak Xhokoviç do të vazhdojnë ndeshjen e vet   nga rrethi i tretë i turneut nga Masters në Sinsinati sot, pasi ndeshja e kësaj nate ishte ndërprerë në setin e tretë për shkak të shiut. Bullgari e fitoi setin e parë me 6-2, të..

botuar më 18-08-17 11.27.PD

“Ludogorets” vazhdon përpara në garat evropiane, CSKA tërhiqet

Klubi bullgar i futbollit “Ludogorets” i siguroi vetes vend në “play-off”-in e Ligës së Evropës pas barazisë 1:1 me skuadrën boshnjake Zrinjski Mostar. Bullgarët fituan ndeshjen e parë me të në Sofje me 1:0 dhe kështu rezultati, me të cilin eliminuan..

botuar më 18-08-17 10.39.PD
Kombëtarja bullgare e futbollit

Bullgaria në vend të 49-të në ranglistën e FIFA-së

Bullgaria është dy vende përpara, duke zënë vendin e 47-të në listën botërore të FIFA-së. Pas më pak se një muaji kombëtarja bullgare e trajnerit Petër Hubçev do të fillojë pjesëmarrjen e saj në grupin e tretë të Ligës së Kombeve, ku është në vend..

botuar më 18-08-16 5.18.MD

Bullgaria përfundoi në vendin e tretë në Kampionatin e Kupës Botërore të Futbollit SATUC

Skuadra e Bullgarisë mbaroi në vendin e tretë në Kampionatin e Kupës Botërore të Futbollit për fëmijë në gjendje të pabarabartë SATUC, pasi fitoi kundër Marokut me 4:2. Kapiteni i kombëtares sonë Asen Trajkov u dekorua me titullin “Portieri më i mirë”...

botuar më 18-08-16 2.52.MD
Bozhidar Antonov

Rekorde të përmirësuara të kalimit të itinerarit Kom-Emine

Bozhidar Antonov nga qyteti Kërxhali shënoi një rekord të ri në kalimin e itinerarit prej 600 kilometrash që nga maja Kom deri në kepin Emine në malin Stara Pllanina. Ekipi i Antonovit vuri në dukje se ai ka qenë shumë përpara që në mes të distancës...

botuar më 18-08-16 12.10.MD
Fitore për Grigor Dimitrov në Sinsinati

Fitore e Grigor Dimitrovit në Sinsinati

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov vazhdon përpara në mastersin e Sinsinatit (SHBA). Ai mposhti vështirë me rezultat 7:6 (5), 7:5 gjermanin Misha Zverev për 101 minuta. Dimitrovi fitoi 90 pika për ranglistën botërore dhe 70925 dollarë për këtë se e..

botuar më 18-08-16 10.26.PD

„Vajzat e Arta“ e Bullgarisë nuk do të marrin pjesë në turneun për Kupën botërore në Minsk

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike nuk do të udhëtojë për në Minsk të Bjellorusisë për të marrë pjesë në garën për Kupën botërore, e cile do të zhvillohet këtë fundjavë. Arsyeja për këtë është trauma e njërës prej gjimnasteve. Vendimi është..

botuar më 18-08-15 11.10.PD

Tenisti më i mirë bullgar hyn në skuadrën e Evropës për kupën “Laver”

Grigor Dimitrov do të jetë pjesë e Skuadrës së Evropës në edicionin e dytë të kupës “Laver”. Tenisti bullgar do të jetë partner me Roger Federer, Novak Xhokoviç, Aleksandër Zverev dhe David Goffin. Kapiteni evropianëve përsëri do të jetë legjenda e..

botuar më 18-08-14 10.34.PD

Grigor Dimitrov po e ruan pozitën e pestë në ranglistën botërore

Grigor Dimitrov po e ruan pozitën e 5-të në ranglistën e rinovuar botërore. Gjatë kësaj jave tenisti më i mirë bullgar do të duhet të mbrojë vendin e tij në turneun  “Masters” në Sinsinati. Për herë të fundit Dimitrov luajti në Toronto, ku në..

botuar më 18-08-13 11.21.PD

CSKA ra nga Kopenhagen me 1:2

Si mikpritëse në stadiumin “Vasill Levski” në Sofje, klubi i futbollit CSKA humbi me 1:2 takimin e vet   me skuadrën daneze Kopenhagen nga rrethi i tretë kualifikativ të Liga Evropës. Takimi revansh midis të dyja skuadrave është pas një jave në..