Qendër për analiza dhe marketing: 5 formacione politike hyjnë në parlament

Foto: Arkiv

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare përpara afatit më 26 mars për partinë GERB mbase do të votojnë 20,2%, kurse për “Partinë Socialiste Bullgare për Bullgarinë”-19,8% nga zgjedhësit. Këtë e tregon studimi kombëtar përfaqësive i Qendrës  për analiza dhe marketing. Lëvizjen për të Drejtat dhe Liritë do ta përkrahin 7,4% nga të anketuarit, Patriotët e Bashkuar-6,8%, “Volja”-4,2%. Formacionet e tjera politike mbeten nën minimumin prej 4% nga zërat për hyrje në parlament. Studimi tregon akoma se, të ardhurat e ulëta / sipas 63,5% nga të anketuarit/ papunësia/49,6%/ dhe shëndetësia/42,4%/ janë problemet bazë përpara vendit.


print Printo
Më shumë nga rubrika

Fillon një stërvitje e përbashkët bullgaro-amerikane e fluturimit

Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se në avio-bazën Graf Igantievo në Bullgarinë Jugore sot ulen gjuajtësit F-15C të Forcave Ushtarako-Ajrore që të marrin pjesë në stërvitjen e përbashkët bullgaro-amerikane të fluturimit “Shqiponja trake 2017”. Që nga..

botuar më 17-04-26 5.21.MD

Qeveria teknike klasifikoi në vend të parë një ofertë për gjuajtësit “Gripen”

Në seancën e saj ditën e mërkurë qeveria teknike miratoi disa përfundime të komisionit të specializuar, të krijuar për blerjen e gjuajtësve të rinj për aviacionin luftarak bullgar. Në vend të parë komisioni ka klasifikuar një ofertë të Suedisë për..

botuar më 17-04-26 4.05.MD

Doganierët bullgarë kapën sasi rekorde heroine

Agjencia “Dogana” bëri të ditur se në pikëkalimin e saj në Kapitan Andreevo është kapur sasi rekorde prej 214 kg heroine, me vlerë 7 mln euro. Pakoja është transportuar e fshehur në kuti konservash me një kamion të drejtuar nga një shtetas iranian.

botuar më 17-04-26 3.36.MD