Tenisti bullgar Grigor Dimitrov filloi me mossukses sezonin në fushat e kuqe

Grigor Dimitrov
Foto: Sportal.bg

Në Turneun e Asociacionit të Profesionistëve Tenistë ATP 250 në Marrakesh të Marokut, tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov humbi me 4:6, 6:1 dhe 1:6 ndeshjen me spanjollin Tomi Robredo, i cili është nën numrin 389 në botë. Kështu bullgari përfundoi pjesëmarrjen në këtë garë, në të cilën u ftua posaçërisht dhe u vu nën numrin 1.

print Printo
Më shumë nga rubrika

Futbollistët e “Valensia” do t’u tregojnë fëmijëve bullgarë sekretet e tyre

Skuadra spanjolle Valensia bashkë me Global Premier Soccer jenë partnerë me Bullgarinë. Një prej klubeve kryesore në Spanjë dhe Evropë mbërrin në vendin tonë që t’u tregojë fëmijëve bullgarë sekretet e veta të futbollit. Klubi i futbollit Valensia dhe..

botuar më 17-07-28 5.20.MD

Mirosllava Minçeva me titull evropian për vajza në qitjen me pistoletë sportive në distancën 25 metra

Qitësit bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kampionatin Evropian me armë të kalibrit të vogël në Baku të Azerbajxhanit. Përveç titullit evropian të Mirosllava Minçevës për vajza me pistoletë sportive në distancën 25 metra, Bullgaria mund të lavdërohet..

botuar më 17-07-28 4.46.MD

Suksesi i parë i skuadrës bullgare të petankut në Francë

Në qytetin francez Draguignan filloi turneu i kualifikimeve për petank (petanque) “Liga e Kampionëve” i grupit B. Në ndeshjen e saj të parë skuadra “Makarovi dhe miqtë”, në të cilën luan kolegu ynë nga “Radio Bullgaria” Vili Balltaxhian, fitoi..

botuar më 17-07-28 12.20.MD