Bullgaria do të sigurojë ndihmë humanitare për Afganistanin, Jemenin dhe Sirinë

Foto: Polina Todorova

Qeveria miratoi sigurimin e ndihmës humanitare për Afganistanin, Jemenin dhe Sirinë. Vëllimi i përgjithshëm i ndihmës kap shumën 300 000 euro. Mjetet e siguruara do të kontribuojnë për përballimin e sfidave humanitare në këto tri vende, për rimëkëmbjen e tyre dhe për përmirësimin e gjendjes së shtetasve të tyre.

print Printo
Më shumë nga rubrika
Ministri teknik i energjetikës Nikollaj Pavllov

Sofia do të dërgojë qëndrimin e saj për çështjen antitrust të KE-së kundër Gazprom-it

“Bulgargaz” dhe “Bulgartransgaz” do të shpallin në fillim të javës tjetër qëndrimin e tyre për sa i takon çështjes antitrust të Komisionit Evropian kundër kompanisë ruse “Gazprom”, informoi Nikollaj Pavllov, ministri teknik i energjetikës. Dy shoqëritë..

botuar më 17-04-28 5.31.MD
Ish ministrja e turizmit Nikolina Angellkova

Bullgaria mund të kontribuojë për zhvillimin e partneritetit midis BE-së dhe Kinës

Bullgaria mund të kontribuojë për zhvillimin e partneritetit strategjik mes Bashkimit Evropian dhe Kinës, kryesisht në fushën e turizmit. Këtë e tha deputetja nga partia GERB Nikolina Angellkova në kohën e konferencës “BE-ja – Kina 2018” të kushtuar..

botuar më 17-04-28 4.57.MD

Kompania teknologjike amerikane Tesla hyn në Bullgari

Në hartën e pikëve të karikimit për makina elektrike të gjigantit teknologjik Tesla tashmë do të përfshihet edhe Bullgaria. Pika e karikimit në shtetin tonë do të jetë pjesë e korridorit të kompanisë amerikane, i cili do të lidhë Evropën me Turqinë...

botuar më 17-04-28 4.37.MD