Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit në turnirin e tenisit në Uashington

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloj në mënyrë të suksesshme pjesëmarrjen e vet në turneun nga seritë ATP 500 në Uashington, pasi në rrethin e dytë të garës mundi britanasin Kajll Edmënd me 7-5,4-6,6-3. Në rrethin tjetër bullgari do të takojë shpresën e re ruse Daniill Medvedev, i cili nga ana e tij mundi amerikanin Stiv Xhonsën me 3-6,6-4,7-6.

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov pati një fillim të shkëlqyer në turneun Masters në Romë

Bullgari më i suksesshëm në tenis, Grigor Dimitrov, e nisi pjesëmarrjen në turneun “Masters” në Romë me fitore ndaj japonezit Yoshihito Nishioka me 7:5, 6:4 për 1 orë e 39 minuta lojë. Kundërshtar i Dimitrov në raundin e tretë do të jetë..

botuar më 24-05-10 4.47.MD

Një ekspozitë fotografike paraqet momentet më të ndritshme të sportit bullgar

Një ekspozitë prej 60 fotografish me momentet më të paharrueshme të sportit bullgar dhe atij ndërkombëtar të viteve të fundit mund të shihet nga 10 deri më 21 maj në një galeri të hapur në "Urën e të Dashuruarve" pranë Pallatit Kombëtar të Kulturës në..

botuar më 24-05-10 6.15.PD
Borjana Kalejn, foto: Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike - Facebook

Tre medalje ari dhe një argjendi për Kalejn dhe Nikollovën në finalet e Kupës Evropiane në Baku

Katër medalje fituan gjimnastet individuale bullgarë në finalet e kombinimeve me veglat e veçanta të Kupës së parë evropiane të gjimnastikës ritmike, që po mbahet në Baku. Borjana Kalejn fitoi një medalje të artë me top dhe fjongo, si dhe një..