Mirella Demireva u klasifikua për finalet e kërcimit së larti në Londër

Mirella Demireva
Foto: EPA/BGNES

Në ditën e shtatët të Kampionatit Botëror të atletikës së lehtë në Londër bullgarja Mirella Demireva përmirësoi rezultatin më të mirë të saj për këtë sezon, duke e tejkaluar me 2 centimetra, dhe 192 centimetrat e arritura i siguruan asaj vend ndër 12 finalistet. 

Sprinterja më e madhe bullgare Ivet Lallova nuk u klasifikua për finalet e disiplinës 200 metra. Kështu Lallova përfundoi pjesëmarrjen e saj Kampionatin Botëror në Londër. Ajo mori pjesë në gjysmëfinalet e disiplinave 100 dhe 200 metra. 


Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD