Sportistet bullgare të gjimnastikës ritmike fituan medalje në Kampionatin Botëror në Itali

Sportistet bullgare të gjimnastikës ritmike morën medaljen e bronztë në ushtrimin me tri topa dhe dy litarë në Kampionatin Botëror të Gjimnastikës Ritmike në Petaro të Italisë. Vendin e parë dhe medaljen e artë fitoi pesëshja e Rusisë. Në vendin e dytë me medaljen e argjendtë u klasifikua ekipi i Japonisë. Bullgaria përfundoi e katërta në klasifikimin e medaljeve me një të argjendtë në shumëgarëshin e ansambleve dhe dy të bronzta, fituara nga Nevjana Vlladinova në finalin me top dhe nga ansambli në finalin me topa dhe litarë.

Kajl Edmënd (majtas) dhe Grigor Dimitrov pas ndeshjes në Australian Open

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari, i cili ishte i treti në ranglistën botërore, humbi nga i dyti i Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd (Kyle Edmund) me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen e..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..