Bullgaria është mikpritëse e Kampionatit Evropian të tenisit të plazhit

Foto: arkiv

Për të dytën herë me radhë Bullgaria është mikpritëse e Kampionatit Evropian të Tenisit të Plazhit. Turneu zhvillohet në vendpushimin “Santa Marina” në Sozopoll me pjesëmarrjen e 112 çifteve garuese nga 22 shtete. Favoriti për vendin e parë është skuadra e Italisë, e cila u bë kampion botëror në Moskë. Konkurrenti i tyre më i madh janë nënkampionët e planetit nga Rusia. Tenistët e Bullgarisë kanë shpresa të mëdha për ta përmirësuar paraqitjen e tyre të mirë në kampionatin e kaluar evropian.

Më shumë nga rubrika
Kajl Edmënd (majtas) dhe Grigor Dimitrov pas ndeshjes në Australian Open

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari, i cili ishte i treti në ranglistën botërore, humbi nga i dyti i Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd (Kyle Edmund) me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen e..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD