Gazetarja Elena Jonçeva ngriti një padi për 10 000 euro kundër kryeministrit

Foto: BGNES

Një padi për 10 000 euro ngriti gazetarja dhe deputete e Partisë Socialiste Bullgare Elena Jonçeva kundër kryeministrit Bojko Borisov për shkak të deklaratës së tij, se shteti pagoi miliona për intervistat e saj. Procesi filloi sot në mungesën e tyre. Avokatët e kryeministrit paraqitën dhjetëra dokumente, të cilët dëshmojnë, se Jonçeva merrte para nga Televizioni Kombëtar Bullgar të grumbulluara nga reklamat e ndërmarrjeve shtetërore. Procesi tjetër u caktua për datën 5 dhjetor.

Më shumë nga rubrika
Kryeministri bullgar Bojko Borisov

Bullgaria ofron 500 mijë euro për Fondin e Mirëbesimit për Afrikën

Bullgaria do të marrë pjesë me të paktën 500 mijë euro për plotësimin e Fondit Urgjent të Mirëbesimit për Afrikën – tha kryeministri Bojko Borisov para mikrofonit të Radios Kombëtare Bullgare.  Kryeministri mori pjesë në mbledhjen e udhëheqësve..

botuar më 17-10-20 3.13.MD

Ministrija e jashtme bullgare në kuadrin e vizitës në Kosovë vizitoi Shtabin e KFOR-it

Ditën e dytë të vizitës në Kosovë ministrja e punëve të jashtme e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva vizitoi Shtabin e KFOR-it në Prishtinë. Në një takim me kontingjentin bullgar ministrja përgëzoi përbërjen për plotësimin e mirë të detyrave, gjë me të cilën..

botuar më 17-10-20 1.52.MD
Kryetari i Parlamentit të Greqisë Nikolaos Vucis

Greqia premton përkrahje për kryesinë bullgare të BE-së

Kryetari i Parlamentit të Greqisë Nikolaos Vucis deklaroi nga tribuni i Parlamentit në Sofje se Greqia do të jetë pranë Bullgarisë gjatë kryesisë së saj të Këshillit të BE-së. Duhet të bashkëpunojmë mbi problemet e migrantëve dhe refugjatëve, projektet..

botuar më 17-10-20 12.03.MD