Tenisti më i mirë bullgar fillon përgatitjen e vet për Kampionatin e Hapur të Australisë

Grigor Dimitrov
Foto: BGNES

Pasi në gjysmëfinalen e dytë të Turneut të Tenisit të skemës së meshkujve në Brizbejn Grigor Dimitrovi humbi nga australiani Nik Kirjos me 6-3, 1-6, 4-6, me partnerin Rajën Harisën vendosën të heqin dorë nga ndeshja në turneun e çifteve kundër tenistëve Henri Kontinen dhe Xho Pijrs. Tenisti bullgar fillon përgatitjen e vet në Melburn për Kampionatin e Hapur të Australisë, i cili do të fillojë më 15 janar.

Më shumë nga rubrika

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD

Dimitrovi u klasifikua për 1/8 finalet e Australian Open

Tenisti më i mirë bullgar Grigir Dimitrov vazhdon fitoret e tij në Turneun e Hapur të Australisë, pasi e mposhti rusin Andrei Rublev me rezultat 6-3, 4-6, 6-4, 6-4. Në fazën tjetër të kampionatit në Melbourn Dimitrovi do të luajë kundër..

botuar më 18-01-19 10.27.PD