Boshnjaku Mirza Bašić fitoi turneun ATP në Sofje

Mirza Bashiç është fituesi i DIEMA XTRA Sofia Open
Foto: BGNES

Ndeshjen finale të turneut të tenisit ATP në Sofje për meshkuj DIEMA XTRA Sofia Open, para 10 500 adhuruesve, e fitoi boshnjaku Mirza Bashiç. Rivali i tij në këtë ndeshje ishte rumuni Marius Copil, që e humbi takimin me rezultat 7-6 (6), 6-7 (4), 6-4.

Për boshnjakun kjo është fitorja e parë e një turneu të tenisit ATP në karrierën e tij.

Kështu tenisti 26-vjeçar nga Sarajeva për herë të parë është ndër 100 më të mirët në botë dhe vendi që e zuri në ranglistë është 76.


Më shumë nga rubrika
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov është në raundin e tretë të Australian Open

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov vazhdoi pjesëmarrjen e tij të suksesshme në turneun e tenisit në Melburn, duke mundur me 3:1 Pablo Cuevas dhe u klasifikua për pjesëmarrje në raundin e tretë të Australian Open. Rivali tjetër i Grigor Dimitrovit..

botuar më 19-01-16 1.05.MD

Grigor Dimitrov nisi me sukses kampionatin e hapur të Australisë

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov fitoi ndeshjen kundër serbit Janko Tipsareviç me rezultat 4:6, 6:3, 6:1, 6:4 në raundin e parë të kampionatit të hapur të Australisë. Në raundin e dytë rivali i bullgarit do të jetë Pablo Cuevas nga Uruguaji, i cili..

botuar më 19-01-14 10.17.PD
Снимка: blagoevgrad.eu

Skiatorët më të mirë në botë do të marrin pjesë në spotin për Kupën Botërore në Bansko

Skiatorët më të mirë të skijimit alpin te meshkujt janë protagonistët në spotin e ri për Kupën Botërore në qytezën e Pirinit, Bansko (22-24 shkurt). Që të promovojnë  aktivitetin më të madh sportiv në Bullgari të vitit 2019 para kamerës..

botuar më 19-01-13 12.50.MD