Tri juridiksione të reja u përfshinë në “listën e zezë” të parajsave tatimore

Vlladisllav Goranov
Foto: eu2018bg.bg

Tri juridiksione hyrën në “listën e zezë” të parajsave tatimore. Këtë e tha ministri i financave Vlladisllav Goranov, i cili udhëheq mbledhjen e këshillit të BE-së të çështjeve ekonomike dhe financiare në kuadrin e presidencës bullgare. Në listë hyrën Bahamet, Ishujt e Virgjër Britanikë, Shën Kits dhe Nevis. Në të njëjtën kohë Bahrejni, Ishujt Marshall dhe Shën Luçia hiqen nga lista.

Më shumë nga rubrika

Punëdhënësit: Brenda disa javësh mund të prishen kontratat me termocentralet amerikane

Takimi i tretë i radhës mbi problemet në energjetikë u zhvillua nga organizatat e punëdhënësve pranë kryeministrit Bojko Borisov. Nga Dhoma Ekonomike Bullgare informojnë se është arritur “pajtim, se duhet të ndërmerren masa urgjente  për ndërprerjen e..

rinovuar më 18-03-16 5.53.MD

Ekaterina Zaharieva: Bashkimi Evropian do që të përkrahë 6 vendet e Ballkanit Perëndimor me projekte konkrete

Në forumin në Sarajevë të Bosnjë dhe Hercegovinës u mblodhën ministrat e jashtëm të Shqipërisë - Ditmir Bushati, të Bosnja dhe Hercegovinës - Igor Cërnadak, të Kosovës - Behgjet Pacolli, të Republikës së Maqedonisë - Nikola Dimitrov, të Serbisë - Ivica..

botuar më 18-03-16 5.08.MD

Kryeministri Borisov u takua me drejtoreshën e ardhshme ekzekutive të Evropolit Katrin de Boll

Luftën me terrorizmin, me trafikun e njerëzve, shpërdorimin me instrumentet e pagesave dhe krimet kompjuterike ka shqyrtuar kryeministri Bojko Borisov gjatë takimit të tij në Sofje me drejtoreshën e ardhshme ekzekutive të Evropolit Katrin de Boll..

rinovuar më 18-03-16 4.48.MD