Bullgarët me depozita bankare mbi 1 milion leva janë 826

Ndërtesa e Bankës Popullore Bullgare
Foto: arkiv

Sipas të dhënave të Bankës Popullore Bullgare për një vit akoma 83 persona në Bullgari janë bërë milionerë. Numri i titullarëve të llogarive bankare me shuma mbi një milion leva (500 mijë euro) është rritur me nga 7 për muaj dhe tashmë është 826 veta. Në të njëjtën kohë po vihet re tendenca e uljes së numrit të depozitave më të vogla. Për një vit titullarët e llogarive me më pak se 1000 leva në to (500 euro) janë bërë 389 mijë më pak.

Më shumë nga rubrika

Nikolina Angellkova për vendosjen e Bullgarisë si destinacion i turizmit cilësor

Në një ceremoni në kuadrin e Ekspozitës Turistike Ndërkombëtare “Vakancia & SPA-ekspo” në Sofje Ministrja e Turizmit Nikolina Angellkova mori Çmim të Artë të revistës “Turizmi dhe pushimet” për vendosjen e Bullgarisë si distinim për turizëm cilësor..

botuar më 19-02-15 7.14.MD

Borisov ndaj Michel Barnier: “Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin”

“Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin. Kemi dy plane veprimi lidhur me tërheqjen e Britanisë së Madhe nga BE-ja”-“me marrëveshje” dhe “pa marrëveshje”. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në një takim me..

botuar më 19-02-15 6.33.MD

Kryeministri Bojko Borisov u takua me homologun e tij libian Fayez al-Sarraj

Në kuadrin e Konferencës së Sigurisë në Munih Kryeministri Bojko Borisov u takua me Kryeministrin e Libisë Fayez al-Sarraj. Të dy shprehën shpresë për rimëkëmbjen e marrëdhënieve të mira mes dy vendeve tona. Sipas tyre këmbimi i vizitave të nivelit të..

botuar më 19-02-15 5.38.MD