Fitore e parë për lojtarët e volejbollit bullgar në Varna

Foto: arkiv

Skuadra Kombëtare e meshkujve në volejboll regjistroi fitoren e parë në Kampionatin Botëror në të cilin Bullgaria është mikpritëse bashkë me Italinë. Në Pallatin e Kulturës dhe të Sportit në qytetin Varna djemtë e Pllamen Konstantinovit mundën me 3:0 lojëra /25:21, 25:19 dhe 25:22/ grupin e Finlandës. Fitoren  e “trengjyrëshave” në lozhë e panë Presidenti Rumen Radev dhe Ministri i Sportit Krasen Kralev. Takimet e ardhshme të bullgarëve janë kundër Iranit /më 13 shtator/, Puerto Rikos /më 14 shtator/, Kubës /më 16 shtator/ dhe Polonisë /më 18 shtator/.


Më shumë nga rubrika

Mirela Demireva është Atletja e Bullgarisë për vitin 2018

Ministri i Rinisë dhe Sporteve Krasen Kralev dekoroi atleten numër 1 të Bullgarisë për vitin 2018 – Mirela Demireva. Sportistja jonë më e mirë në kërcimin së larti fitoi për herë të dytë anketimin tradicional të Federatës Bullgare të Atletikës së Lehtë..

botuar më 19-01-18 3.12.MD
Ivan Vucov

U nda nga jeta legjenda e futbollit bullgar Ivan Vucov

Futbollisti dhe trajneri i madh bullgar Ivan Vucov vdiq në moshën 79 vjeç. Ai ka luajtur në shkollën e “Jantrës”( Gabrovo), por sukseset e tij më të mëdha si futbollist i arriti me ekipin e “Levskit” Në periudhën e viteve 1960-1968 Ivan Vucov ka luajtur..

botuar më 19-01-18 12.21.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov arriti në 1/8 finalet me fitore kategorike kundër Fabbianos

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për 1/8 finalet e Australian Open pas një fitoreje kategorike kundër italianit Thomas Fabbiano. Bullgari mundi italianin me 7:6 (5), 6:4, 6:4 për 2.07 orë. Në garën për çerekfinalet ai do të ndeshet..

botuar më 19-01-18 11.23.PD