Bullgaria u radhit në vendin e 15-të në Evropë në futbollin e plazhit

Foto: BGNES

Kombëtarja e Bullgarisë përfundoi në vendin e 15-të në Ligën Evropiane të futbollit të plazhit, u bë e qartë nga klasifikimi i botuar zyrtar. Kjo radhitje është historike për Bullgarinë në këtë sport, ndërsa klasifikimi i ekipi bullgar është më i miri nga të gjitha pjesëmarrjet e tjera të futbollistëve bullgarë gjatë vitit 2018. Vitin e ardhshëm Bullgaria me siguri do të jetë në krye të njërës prej grupeve paraprake të EURO-ligës. Krahas kësaj do të marrë pjesë edhe në kualifikimet botërore për Mondialin.


Më shumë nga rubrika

Allbena Sitnillska ka suksese dhe në ringun profesional

Një bukuroshe bionde me muskuj si shkëmb, kampione e artë në garat më të mëdha luftarake sportive nëpër botë dhe kohët e fundit dhe fituese në ringun profesional – Allbena Sitnillska mban në kraharor medalje sa për një skuadër të tërë sportistësh. Në..

botuar më 19-06-16 11.40.PD

Sofja ka dëshirë të bëhet organizatore e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024

Në lidhje me kandidaturën e Sofjes për mikpritjen e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024 kryetarja e Komitetit Olimpik Bullgar Stefka Kostadinova u takua me presidentin e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik Tomas Bah. Në delegacionin bullgar..

botuar më 19-06-14 6.58.MD

Maratonisti Krasimir Georgiev: “Shqipëria më bëri përshtypje të madhe, njerëzit janë të jashtëzakonshëm”

Maratonisti Krasimir Georgiev realizoi me sukses sfidën e vet të radhës duke e kaluar me vrap distancën nga kryeqyteti detar i Bullgarisë - Varna deri në Durrësin e Shqipërisë. Pavarësisht nga problemet, të cilat i ka pasur dhe nga lodhja, është i..

botuar më 19-06-11 11.47.PD