Tashmë mund të ndiqet online lëvizja e trenave bullgarë

Foto: bdz.bg

Tashmë mund të ndiqet online lëvizja e trenave në Bullgari. Kompania “Hekurudhat shtetërore bullgare” në sajtin e vet www.bdz.bg paraqet informacion në kohë reale për lëvizjen e trenave në vend. Te shërbimi në fjalë mund të keni qasje nëpërmjet sustës “LIVE”. Duke shënuar stacionin konkret çdo një vizitues i sajtit mund të informohet a ka vonesë apo jo të trenit përkatës, kur pritet të mbërrijë ose të nisë ai nga stacioni. Informacioni mund të lexohet në bullgarisht dhe anglisht nëpërmjet të gjitha pajisjeve mobile të internetit.

Më shumë nga rubrika

Nikolina Angellkova për vendosjen e Bullgarisë si destinacion i turizmit cilësor

Në një ceremoni në kuadrin e Ekspozitës Turistike Ndërkombëtare “Vakancia & SPA-ekspo” në Sofje Ministrja e Turizmit Nikolina Angellkova mori Çmim të Artë të revistës “Turizmi dhe pushimet” për vendosjen e Bullgarisë si distinim për turizëm cilësor..

botuar më 19-02-15 7.14.MD

Borisov ndaj Michel Barnier: “Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin”

“Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin. Kemi dy plane veprimi lidhur me tërheqjen e Britanisë së Madhe nga BE-ja”-“me marrëveshje” dhe “pa marrëveshje”. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në një takim me..

botuar më 19-02-15 6.33.MD

Kryeministri Bojko Borisov u takua me homologun e tij libian Fayez al-Sarraj

Në kuadrin e Konferencës së Sigurisë në Munih Kryeministri Bojko Borisov u takua me Kryeministrin e Libisë Fayez al-Sarraj. Të dy shprehën shpresë për rimëkëmbjen e marrëdhënieve të mira mes dy vendeve tona. Sipas tyre këmbimi i vizitave të nivelit të..

botuar më 19-02-15 5.38.MD