Disa kompani botërore dekoruan nxënës bullgarë në Bruksel

Foto: Zyra e shtypit e GERB-it

Anton Ivanov, Joan Stojanov dhe Kristian Georgiev janë ndër fituesit në projektin “Space Tube”, të përkrahur nga kompanitë Microsoft, Airbus dhe 3M. Nxënësit nga disa shtete evropiane, ndër të cilat edhe Bullgaria, duhej të tregonin njohuritë e tyre në fushën e studimeve kozmike. Gjimnazistët bullgarë paraqitën një raport për mospërputhjet mes fizikës dhe fantastikës shkencore në filma të njohur për Kozmosin. Nxënësit bullgarë dhe skuadra belgjiane fituan çmimin e konkursit për shkak të paraqitjes së tyre interaktive.

Më shumë nga rubrika

Nikolina Angellkova për vendosjen e Bullgarisë si destinacion i turizmit cilësor

Në një ceremoni në kuadrin e Ekspozitës Turistike Ndërkombëtare “Vakancia & SPA-ekspo” në Sofje Ministrja e Turizmit Nikolina Angellkova mori Çmim të Artë të revistës “Turizmi dhe pushimet” për vendosjen e Bullgarisë si distinim për turizëm cilësor..

botuar më 19-02-15 7.14.MD

Borisov ndaj Michel Barnier: “Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin”

“Bullgaria është në etapë të përparuar të përgatitjes për Brexitin. Kemi dy plane veprimi lidhur me tërheqjen e Britanisë së Madhe nga BE-ja”-“me marrëveshje” dhe “pa marrëveshje”. Këtë e deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në një takim me..

botuar më 19-02-15 6.33.MD

Kryeministri Bojko Borisov u takua me homologun e tij libian Fayez al-Sarraj

Në kuadrin e Konferencës së Sigurisë në Munih Kryeministri Bojko Borisov u takua me Kryeministrin e Libisë Fayez al-Sarraj. Të dy shprehën shpresë për rimëkëmbjen e marrëdhënieve të mira mes dy vendeve tona. Sipas tyre këmbimi i vizitave të nivelit të..

botuar më 19-02-15 5.38.MD