92 balona të zinj fluturuan në qiell për kujtim të punonjësve të vdekur në vendin e punës

Foto: BGNES

Në Ditën Botërore kushtuar sigurisë dhe shëndetit në vendin e punës para godinës së Konfederatës së Sindikatave të Pavarura u lëshuan në qiell 92 balona të zinj. Gjithsej 92 janë të vrarët në incidente pune gjatë vitit 2018 në Bullgari. Gjithsej 2914 incidente kanë ndodhur në vendin e punës vitin e kaluar. Më shumë shkelje në dispozitat, të cilat rregullojnë kushtet shëndetësore dhe të sigurta ka në degën e ndërtimit, në tregti, restorante, në bujqësi dhe blegtori.

Më shumë nga rubrika

Sot në Bullgari zhvillohen zgjedhje për Parlament Evropian

Sot, më 26 maj, në Bullgari zhvillohen zgjedhje për Parlament Evropian. Për 17 vendet e Bullgarisë në Parlamentin Evropian konkurrojnë gjithsej 318 kandidatë për deputetë. Kandidaturat e tyre janë ngritur nga 13 parti, 8 koalicione dhe 6 komitete të..

botuar më 19-05-26 7.00.PD

Takimi i Patrikut bullgar Neofit me Ambasadoren Donika Hoxha

Të enjten në Sofje u zhvillua takimi i Patrikut të shenjtë të Bullgarisë Neofit me Shkëlqesinë e saj Ambasadoren e Republikës së Shqipërisë në Bullgari Donika Hoxha. Ajo falënderoi për nderin e madh dhe vëmendjen e treguar nga ana e kreut të Kishës..

botuar më 19-05-25 8.41.PD

Zgjedhjet Evropiane 2019: Sot në Bullgari është dita e reflektimit para zgjedhjeve për Parlament Evropian

Sot, më 25 maj, është dita e reflektimit para zgjedhjeve për Parlament Evropian, të cilat do të zhvillohen ditën e diel, më 26 maj. Në ditën e reflektimit ndalohet shpallja e prognozave për rezultatet e zgjedhjeve në bazë të sondazheve të opinionit publik...

botuar më 19-05-25 8.00.PD