Krasimir Ballëkov është trajneri i skuadrës kombëtare të futbollit

Foto: BGNES

Legjenda e futbollit bullgar Krasimir Ballëkov është trajneri i ri skuadrës kombëtare. Kontrata e seleksionuesit bullgar të ri fillon më 1 korrik dhe skadon më 31 tetor 2021 pas fundit të kualifikimeve për “Botërorin-2022”. “Kjo është një sfidë e madhe, s’ka asgjë më të madhe se të jesh trajner i ekipit të Kombëtares. Mund t’ju premtoj se bashkë me ekipin tim do të përdorim çdo gjë pozitive të bërë nga trajneri i deritanishëm Petër Hubçev dhe do të vazhdojmë duke bërë çmos për klasifikimin e Bullgarisë në Kampionatin Evropian 2020. Në se nuk e arrijmë këtë qëllim do të vazhdojmë përpara me kualifikimet e tjera”, komentoi Ballëkovi.


Më shumë nga rubrika

Pazarxhik me kandidaturë për “Qytetin Evropian të Sportit 2020”

Qyteti i Pazarxhkut (Bullgari Jugore) mori vlerësime shumë të larta për kandidaturën e vet për “Qytetin Evropian të Sportit 2020”. Kjo u bë e qartë pas inspektimit të bërë nga komisioni i vlerësimit nga ACES EUROPE. Ai ishte në krye me Vinçenco..

botuar më 19-05-23 9.49.PD

Gjimnastet bullgare janë të treta në Kampionatin Evropian në Baku

Në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Baku bullgarja Borjana Kalejn fitoi ditën e diel medalje të bronzta në vallet me shirit dhe me top. Ditën e mëparshme skuadra bullgare, me pjesëmarrëse Borjana Kalejn, Katrin Taseva, Nevjana Vlladinova..

botuar më 19-05-20 10.35.PD

Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov është përsëri në qendër të vëmendjes me librin e tij biografik

Hristo Stoiçkov do ta paraqesë librin e tij biografik me një turne veror. Pesë qytete bullgare do ta mirëpresin legjendën e futbollit. Ai do të takohet me fansat e vet, që të prezantojë librin biografik “Hristo Stoiçkov. Historia”. Pas premierës..

botuar më 19-05-19 10.10.PD