Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov është përsëri në qendër të vëmendjes me librin e tij biografik

Foto: BGNES

Hristo Stoiçkov do ta paraqesë librin e tij biografik me një turne veror. Pesë qytete bullgare do ta mirëpresin legjendën e futbollit. Ai do të takohet me fansat e vet, që të prezantojë librin biografik “Hristo Stoiçkov. Historia”.

Pas premierës së suksesshme të biografisë së tij zyrtare në fund të vitit të kaluar, tani Stoiçkov do të vizitojë qytetet Petriç, Stara Zagora, Kavarna, Ruse dhe Panagjurishte.

Botuesit e librit kanë angazhuar kudo sallat dhe sheshet më të mëdha, ku mund të vijnë të gjithë që dëshirojnë të takohen me yllin bullgar të futbollit me famë botërore.

Futbollisti ynë i madh ka marrë dhe po vazhdojë të marrë shumë ftesa për vizita jashtë shtetit dhe për takime me komunitetin bullgar në botë.

Postimet e lidhura

UEFA: Hristo Stoiçkov është futbollisti më i mirë në historinë e Bullgarisë

Në lidhje me ditëlindjen e 52-të të legjendës së futbollit bullgar Hristo Stoiçkov UEFA botoi në sajtin e vet një artikull për të. Në artikull është shkruar se Stoiçkov është lojtari më i mirë në historinë e Bullgarisë. Janë përmendur..

botuar më 18-02-08 5.43.MD

Më shumë nga rubrika

Allbena Sitnillska ka suksese dhe në ringun profesional

Një bukuroshe bionde me muskuj si shkëmb, kampione e artë në garat më të mëdha luftarake sportive nëpër botë dhe kohët e fundit dhe fituese në ringun profesional – Allbena Sitnillska mban në kraharor medalje sa për një skuadër të tërë sportistësh. Në..

botuar më 19-06-16 11.40.PD

Sofja ka dëshirë të bëhet organizatore e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024

Në lidhje me kandidaturën e Sofjes për mikpritjen e Lojërave Dimërore Olimpike për të Rinj në vitin 2024 kryetarja e Komitetit Olimpik Bullgar Stefka Kostadinova u takua me presidentin e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik Tomas Bah. Në delegacionin bullgar..

botuar më 19-06-14 6.58.MD

Maratonisti Krasimir Georgiev: “Shqipëria më bëri përshtypje të madhe, njerëzit janë të jashtëzakonshëm”

Maratonisti Krasimir Georgiev realizoi me sukses sfidën e vet të radhës duke e kaluar me vrap distancën nga kryeqyteti detar i Bullgarisë - Varna deri në Durrësin e Shqipërisë. Pavarësisht nga problemet, të cilat i ka pasur dhe nga lodhja, është i..

botuar më 19-06-11 11.47.PD