Bullgaria u radhit në vend të dytë në Evropë në boksin për adoleshentë dhe adoleshente

Foto: bgboxing.org

Bullgaria përfundoi në vend të dytë në klasifikimin për nga numri i medaljeve në Kampionatin Evropian për të rinj dhe të reja, që u zhvillua në Galac të Rumanisë. Skuadra jonë kthehet me tri medalje të arta tek adoleshentët dhe me argjend te vajzat. Kampionë evropianë u bënë Uiljam Çollov (70 kg), Radosllav Rosenov (50 kg) dhe Krasimir Xhurov (52 kg). Përpara Bullgarisë për nga numri i medaljeve është Rusia, në vend të tretë është Ukraina.

Më shumë nga rubrika

Mihaill Kasabov

Bashkimi Bullgar i Futbollit është me president të ri

Zv.Presidenti i deritanishëm i Bashkimit Bullgar të Futbollit Mihaill Kasabov është Presidenti i ri i organizatës derisa zgjidhet udhëheqja e re. Më herët gjatë kësaj jave ish-Presidenti Borisllav Mihajllov dha dorëheqje, kurse pastaj të njëjtën e bëri..

botuar më 19-10-18 5.18.MD

Pas shokimit nga rezultati i ndeshjes së futbollit me Anglinë 0:6 vijnë pasojat dhe përfundimet

Tashme tre ditë me radhë ngjarjet që shoqëruan dhe pasuan humbjen e turpshme të Bullgarisë nga Anglia me rezultat 0:6 në ndeshjen e futbollit ditën e hënë e tronditin vendin tonë. Shfaqjet e racizmit të një grupi fansash shkaktuan reaksione pa precedent jo..

botuar më 19-10-17 3.51.MD

Mbretëresha bullgare në breakdance Queen Mary me kuotë për Olimpiadën në Paris

Me breaking dikur bandat rrugore kanë rregulluar hesapet e veta, por sot ai i përmbush sallat vetëm për shkak të shous origjinale dhe stilit kreativ. Dhe pavarësisht se vallëzimet breaking afrohen me artin, ato mbase do të debutojnë si sport në Lojërat..

botuar më 19-10-16 12.41.MD