Момчетата на Емил Велев играят с ЦСКА на 25 май на националния стадион "Васил Левски"

Монтана за първи път на финал за Купата на България

Снимка: pfclitex.com

"Монтана" се класира за финала на турнира за купата на България по футбол. Момчетата на треньора Емил Велев – "Кокала" загубиха с 0:1 гостуването си на "Литекс" /Ловеч/ в реванша на ½ финалите, но с общ резултат от двата мача 2:1 продължават напред. На финала на 25 май на националния стадион "Васил Левски" Монтана играе с ЦСКА. Това е първият в историята на монтанци финал за купата на страната.

На градския стадион в Ловеч домакините откриха резултата в 33-та минута. След центриране отдясно на Кирил Десподов най-съобразителен в наказателното поле се оказа Кристиян Малинов, който прати топката в мрежата на вратаря Ивайло Василев. До края на срещата "оранжевите" се настаниха трайно в половината на "Монтана", но Василев омагьоса вратата си и не допусна ново попадение. В 44-та минута Бума намери Десподов, който от въздуха стреля, но Василев изби в корнер. В 63-та минута Александър Георгиев с глава би, но отново вратарят на "Монтана" бе на мястото си. По-късно централният нападател на "Литекс" Йонсен не успя да засече на празна врата. В 77-та минута Десподов изпълни пряк свободен удар, Ивайло Василев изби топката, а при добавката от непосредствена близост Малинов прати топката в напречната греда.

"Монтана" игра срещу "Литекс" в състав: Ивайло Василев, Йордан Тодоров /к/, Асен Георгиев, Иван Михов, Христофор Хубчев, Оливие Боне /57-Георги Ангелов/, Станислав Генчев, Иван Коконов /46-Иван Минчев/, Владимир Мичев, Иван Стоянов /89-Сергей Георгиев/, Петър Атанасов.

След като се прибраха снощи от Ловеч, момчетата на треньора Емил Велев – Кокала и целия спортно-технически състав се събраха в "Сръбския ресторант" на хотелски комплекс "Житомир", където със здрав купон отбелязаха класирането си на финала в турнира за Купата на България. Кокала разреши отборът да разпусне подобаващо до късно през нощта. Днес преди обяд обаче всички играчи бяха на линия за възстановителната тренировка на стадион "Огоста". След нея Велев даде почивка до понеделник, когато "Монтана" започва  подготовката за гостуването на "Лудогорец" /Разград/.

В звуковия файл чуйте коментара на Емил Велев.

"Кариана" победи "Поморие" с 2:0

"Кариана" би с 2:0 "Поморие" и остана в професионалния футбол. Двата гола на стадиона в Ерден отбеляза Евгени Игнатов – Бамзе. За домакините мачът бе финал и играчите се настаниха в половината на "Поморие" още след първия съдийски сигнал. В 11-та минута от пряк свободен удар Красимир Илиев затрудни Тодоров, но вратаря с плонж..

публикувано на 24.05.19 в 09:44

Мездренски хандбалисти с отлично представяне

Юношите старша възраст на Хандбален клуб Локомотив Мездра с треньор Евгени Йоловски правят умопомрачително представяне на Държавните финали по хандбал, които се провеждат в Горна Оряховица. В предварителна група "А" те се наложиха над Спартак Варна с 30:24 гола , над Локомотив Горна Оряховица с 32:19 и над настоящият шампион Фрегата..

публикувано на 23.05.19 в 14:06

Деца от Враца се състезаваха по безопасност на движението

Състезание под наслов "Ваканция здравей! Да играем безопасно" беше проведено днес в двора на Основно училище „Васил Левски“-Враца. 40 деца от различни селища   в област Враца се включиха в заключителния етап на Националната програма „ Работа на полицията  в училище“. 10 отбора  участваха в 4 игри със състезателен характер, разработени от..

публикувано на 23.05.19 в 14:03

Врачани станаха шампиони на турнир по футбол в Мездра

Откритият турнир по футбол на малки врати в Мездра приключи. За трети път купата грабнаха момчетата от Нашенци - Пчелна майка Враца. На финала те се наложиха с 3:1 над Искър 1923 Роман и заслужено спечелиха първото място. В срещата за бронзовите медали ВиК Враца трудно победи с 5:4 Атлетик 1996 също от Враца в истински голов трилър...

публикувано на 23.05.19 в 13:42

Антон Огнянов пред раздяла с "Ботев"

Ботев /Враца/ и Антон Огнянов най-вероятно ще се разделят. 30-годишният офанзивен футболист се присъедини към тима през зимата, но не успя да се наложи в селекцията на Сашо Ангелов. Крилото игра в едва 8 мача през пролетта, в които вкара 1 гол - при гостуването на Верея в края на втората фаза от първенството. През есента Огнянов игра именно за..

публикувано на 23.05.19 в 08:39

Кариана преследва победа в последния кръг

Футболистите на Кариана излизат на 100 % мобилизирани срещу Поморие. Мачът на стадиона в село Ерден в четвъртък е на живот и смърт за момчетата на треньора Веселин Великов. Карианци са 13-ти с 28 точки, толкова има и Пирин /Благоевград/. Под чертата е Несебър с 27 и вече изпадналия Добруджа с 21 точки. От Пирин и Несебър Кариана има по-добър..

публикувано на 22.05.19 в 16:18

Монтана гостува на Несебър

Монтана няма да прави реверанс на Несебър. Момчетата на треньора Атанас Атанасов - Орела ще гонят победа при гостуването край морето. Така Монтана ще запази второто място за баража, където ще срещне Витоша /Бистрица/. Заради травма централният защитник Борислав Стойчев отпадна от групата. Владимир Айтов е контузен. В игра се завръща напълно..

публикувано на 22.05.19 в 16:16