Нападател от Мали е на проби в "Монтана"

Снимка: Любо Андреев

Сюлейман Троаре се присъедини към подготовката на "Монтана". 21-годишният нападател е от Мали. За последно е играл за елитния мароканския клуб Хасания Агадир, съобщи спортният директор доц. Михаил Мадански.

Африканецът е преминал през националните гарнитури за юноши и младежи на Мали. Сюлейман Троаре пристигна в България преди няколко месеца. Нападателят подписа договор със "Славия", но така и не успя да вземе участие в официален мач и по-късно се раздели с "белите".

"Момчето има качества. Ще тренира тази седмица с нас и ще го видим в контролната среща с "Ботев" /Враца/. След това ще решаваме за него”, коментира спортният директор на "Монтана" доц. Михаил Мадански.

Монтанци се нуждаят от нападател, след като Мирослав Антонов се контузи. Втородивизионният тим се подсили на този пост с Тони Тасев, а другата опция на върха на атаката е Атанас Илиев.

Три победи за момчетата на Видабаскет

Момчетата на „Видабаскет” до 14 години взеха участие в двудневен турнир от Държавното първенство при подрастващите на регион „Рила”. В Ботевград възпитаниците на ст.треньора Кирчо Цветков изиграха 4 срещи срещу силни съперници. В първия ден отборът на „Видабаскет” победи „Велбъжд 2002” Кюстендил с 47:42 точки, но загуби от домакините „Балкан”...

публикувано на 25.02.18 в 15:44

"Град" Белоградчик изпусна "Сливнишки герой"

ВК „Град” – Белоградчик бе домакин в поредната среща от група "А" на Висшата волейболна лига. Техен противник беше ВК „Сливнишки герой”. Играта бе много динамична. Двубоят– драматичен и равностоен. Отборите непрекъснато си разменяха точка за точка. Първият гейм бе за домакините, които се наложиха над „героите” с 25 на 23. Вторият и третият гейм..

публикувано на 25.02.18 в 15:42

Баскетболният "Монтана" оглави класирането

Баскетболистките на Монтана победиха с 87:77 точки, като гост Берое /Стара Загора/ в дербито на 5-ия кръг.  Така момичетата на треньора Стефан Михайлов излязоха начело във временното класиране на първата четворка при жените. Михайлов стартира с Димана Макариева, Даниела Петева, Цветомира Шаренкапова, Христина Иванова и Мария Желязкова. По-късно ви гра..

публикувано на 25.02.18 в 15:37

Волейболистите на "Монтана" си осигуриха медалите

Монтана победи с 3:1 гейма у дома шампиона Нефтохимик /Бургас/ в мач от 21-ия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете. Кръг преди края на редовния сезон момчетатан а треньора Даниел Пеев са търдо втори и си осигуриха най-малко броновите медали в първенството. Георги Михалев и Себастиан Роата стартираха за монтанци на мястото на Борис Наков и Аспарух..

публикувано на 25.02.18 в 15:35

"Ботев" остана на върха след 2:0 над "Нафтата"

Ботев /Враца/ започна с победа срещите от пролетния полусезон на Втора футболна лига. На стадиона в бургаското село Българово л идерът победи с 2:0 последния в таблицата Нефтохимик и поне за 24 часа има комфортен аванс от 3 точки на върха пред преследвачите от Царско село и Локо /София/. Новото попълнение Иван Колев вкара двете попадения за врачани край..

публикувано на 25.02.18 в 15:29

"Монтана" стартира със загуба, три греди и неотсъдена дузпа

Монтана стартира със загуба пролетния дял на шампионата във Втора лига. Тимът на Ферарио Спасов отстъпи с 0:1 на Марица /Пловдив/ . Монтанци нямаха шанс. На три пъти гредата спаси домакините. След центриране от корнер на Джунейт Яшар в 10-таминута Свилен Щерев с глава засече топката и изведе напред Марица. В 29-та минута Николай Колев можеше да се..

публикувано на 25.02.18 в 15:27