Пъстрина 2012 /Николово/ разби Миньор Кипровец /Чипровци/

6
Снимка: Любо Андреев

Лидерът в четвърта монтанска футболна дивизия Пъстрина 2012 /Николово/ разби със 7:2 Миньор Кипровец /Чипровци/ в мач 19-ия кръг. Двубоят се игра на стадиона на завод „Прециз”. Срещата заедно изгледаха единия от собствениците на ДФК „Прециз” Александър Александров и кметът на Чипровци Пламен Петков, в компаниятана треньора на „Прециз” Дидо Кирилов и делегатът на мача Веселин Игнатов – Чангата. С хеттрик завърши Владислав Иванов.

Момчетата на играещия президент на Пъстрина Димитър Нисторов поведоха с 4:0. Филип Илиев – Фичо даде тон на съотборниците, като се възползва от асистенция на Галин Славчев – Кривия. Владислав Иванов бе точен на два пъти, като се разписа първо след самостоятелен пробив, а след това с глава след пас на Борислав Алексиев. Любомир Тодоров също вкара във вратата на гостите. До почивката чипровчани върнаха едно попадение. След изпълнение на фаул на Михаел Михайлов топката рикошира и влезе във вратата на Петко Петков – Перуци за 4:1. Две минути след подновяването на играта Владислав Иванов оформи своя хеттрик, а малко по-късно бе сменен и обра овациите на 100-тината зрители. От малък ъгъл Галин Славчев – Кривия матира вратаря Самуил Славов за 6:1. Цветан Цветанов навърза защитата на домакините и намери на изгодна позиция Росен Иванов – Роко, който вкара за 6:2. Далия тон за головата фиеста на Пъстрина Филип Илиев оформи крайното 7:2 след пас през центъра на Цветелин Анжелов. Треньорът на гостите Георги Владимиров имаше къса резервна скамейка, а един от асовете Калоян Димитров бе край страничната линия поради наказание.

Пъстрина 2012 стартира с: Петко Петков /к/, Тони Валентинов, Денис Петров, Тодор Костов, Борислав Алексиев, Любомир Тодоров, Галин Славчев, Александър Димитров, Владислав Иванов, Деян Петров, Филип Илиев /Цветелин Анжелов, Андрей Николов, Иван Иванов, Денис Стоянов, Апостол Апостолов/

Миньор Кипровец започна със следните 11 играчи: Самуил Славов, Венцислав Иванов, Денис Димитров, Тодор Веселинов, Николай Сърновски, Любомир Харачаров /к8, Михаел Михайлов, Росен Димитров, Кристиян Костадинов, Росен Ивнов, Георги Владимиров /Николай Николов, Иван Иванов, Цветан Цветанов, Мартин Илиев/

Главен съдия Петър Милков с помощници Веселин Найденов и Владимир Вълов.

Шампионът на четвърта монтанска футболна дивизия Вихър /Николово/ взе минимална победа с 2:1 над третия във временното класиране Шурданица /Георги Дамяново/. Мачът от 19-ия кръг се игра на стадиона в Николово. Трите попадение паднаха през първите 45 минути. С далечен удар Мартин Истатков изведе напред вихърци още във втората минута. В 30-та главният съдия Вени Живков даде дузпа за домакините за нарушение срещу Николай Иванов. Точен от бялата точка за 2:0 бе Денис Езекиев. Пет минути преди почивката Мирослав Йорданов – Джудиста върна надеждите на Шурданица, като се разписа останал сам срещу вратаря Борислав Борисов – Кума. През вторите 45 минути гостите от Георги Дамяново вдигнаха оборотите, но до нов гол не се стигна. И домакините имаха положения, но резултатът остана непроменен 2:1 за Вихър срещу Шурданица.

Ето и всички резултати от 19-ия кръг:

Вихър /Николово/ - Шурданица /Георги Дамяново/ 2:1, Вихър /Бързия/ - Бойчиновци 0:3, Ком /Берковица/ - Расово 4:2, Озировец /Долно Озирово/ - Вършец 1:2, Пъстрина 2012 /Николово/ - Миньор Кипровец /Чипровци/ 7:2.

Във временното класиране Пъстрина е начело с 50 точки. Вихър /Николово/ има 43, а Шурданица са трети с 33 точки.

Галерия

"Локомотив" Мездра посреща утре "Дреновец"

В събота от 17:00 часа „Локомотив” Мездра ще посрещни на своя терен „Дреновец” в среща от 25 кръг на Северозападната трета лига. Позицията, която „железничарите” заемат в класирането – 5-ти с актив от 40 точки и голова разлика 43:27 ги задължава да вземат 3-те точки убедително. Гостите са 11-ти със скромен актив от 21 точки и голова разлика 43:27...

публикувано на 26.04.24 в 16:01

"Монтана" подаде жалба срещу съдиите от петия мач с "Берое"

Ръководството на "Монтана" е изпратило видео запис на федерацията по баскетбол с моментите на отсъжданията на съдиите от петия мач с "Берое" /Стара Загора/. Треньорът Преслав Пешев сподели, че според него е имало неправилни отсъждания срещу "Монтана": "Няма със сигурност да оставим нещата така. Искаме, ако има някаква грешка, човекът, която я е..

публикувано на 26.04.24 в 14:38

Златко Живков към баскетболистките на "Монтана": За мен вие сте победители

Кметът на Монтана Златко Живков прие баскетболистките, които взеха сребърните медали в шампионата при жените. Титлата спечели Берое /Стара Загора/ след пети мач у дома: "Благодаря, момичета, за участието и за шампионата, който приключихме. За съжаление, не можем да сложим една звезда в залата. Не ни стигна една точка и няколко секунди, за да..

публикувано на 26.04.24 в 14:29

Приключи Първият шахматен турнир за Купата на Община Ружинци

Първи турнир по шахмат за Купата на Община Ружинци се проведе в село Дреновец. Турнирът е организиран от сдружение "Достоен живот 22". От Общината е осигурен награден фонд за участниците. 36 се включиха в турнира.  С първи шахматен ход на масата кметът на Ружинци Александър Александров даде началото. Купата спечели Петър Цаков от Козлодуй, съобщи..

публикувано на 25.04.24 в 15:18

Съдии от столицата за мача на "Бдин" в събота

Съдийска бригада от София ще ръководи срещата от 30-ия кръг на Втора футболна лига между отборите на "Бдин" Видин и "Литекс" Ловеч. За главен съдия е определен опитният арбитър Димитър Буров, който е служител на НСО, ще му помагат Мартин Ангелов и Владимир Велев. Четвърти съдия Валентин Стефанов, съдийски наблюдател Иво Боев. Срещата е в събота, 27 април,..

публикувано на 25.04.24 в 14:21

Денислав Сталев ще ръководи дербито във Варна

Денислав Сталев бе назначен да бъде главен съдия на дербито на 30-ия кръг на Втора лига във Варна. В събота, от 13:15 часа, арбитърът ще изведе футболистите на лидера "Спартак" и гостите от "Монтана", които са на четвърто място в класирането. Негови помощници ще бъдат Желязко Пилатов и Месут Ахмедов. Четвърти арбитър е Георги Стоянов, а делегат на..

публикувано на 25.04.24 в 14:05

"Монтана" губи защитник за гостуването във Варна

Централният защитник на футболния "Монтана" Костадин Илиев е със спрени състезателни права за един мач, реши Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз. Бранителят получи червен картон в домакинската среща с "Беласица" /Петрич/ и ще изтърпи наказанието си този кръг, когато "Монтана" гостува на "Спартак" /Варна/. Илиев ще трябва да заплати и..

публикувано на 25.04.24 в 13:30