"Пъстрина" е новият шампион в Монтанско

Снимка: Любо Андреев

Пъстрина 2012 /Николово/ е новият шампион на четвърта монтанска футболна дивизия. Момчетата на играещия президент Димитър Нисторов победиха с 5:1 у дома Шурданица /Георги Дамяново/ и кръг преди края си осигуриха титлата предсрочно. След последния съдийски сигнал на Емилиян Тодоров започнаха тържествата. Играчите на новия носител на трофея бяха окъпани с шампанско. В читалището в селото до зори продължи банкета. Филип Илиев, Александър Димитров, Владислав Иванов и Денислав Петров се разписаха за 4:0. До почивката Ивайло Ваньов върна един гол за Шурданица, който се оказа и единствения. В 78-та минута Илиев отново се разписа и оформи крайното 5:1 за Пъстрина. Така за трета поредна година шампион на „А” областната футболна група в Монтана  е отбор от село Николово, след двете последователни титли на Вихър. Вихърци изненадващо загубиха с 1:2 гостуването си на Бойчиновци в среща от 20-ия кръг. Денис Деков /28/ и Росен Михайлов /85/ се разиписаха за домакините, а Стилиян Николов бе точен за гостите от Николово.

Вършец победи с 1:0 Миньор Кипровец /Чипровци/, Расово се налохи с 3:1 над Озировец /Долно Озирово/, а в Берковица Ком взе успех с 3:0 над Вихър /Бързия/.

Пъстрина е начело с 53 точки, Вихър /Николово/ има 46, а Шурданица са трети с 33 точки.

Монтана победи Първа атомна

Юноша на Монтана вкара два гола за победата на Първа атомна /Козлодуй/ с 3:0 над Ком /Берковица/. Срещата бе от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. На два пъти нападателят Александър Веселинов порази мрежата на берковчани, а веднъж точен бе капитанът Николай Ганчев. С успеха Първа атомна събра 26 т., а Ком има три повече във временното класиране...

публикувано на 26.03.19 в 17:32

Пъстрина 2012 /Николово/ излиза срещу Чавдар /Троян/

Пъстрина 2012 /Николово/ излиза срещу Чавдар /Троян/, за да определят първенеца на зона “Велко Търново” в турнира по футбол за ветерани. Мачът е в сряда, от 14.30 часа на неутрален терен в Луковит. Тимът на Димитър Нисторов стана победител на областите Видин, Враца и Монтана, като в последната си среща отстрани с 2:1 Ботев /Враца/. Успех на Пъстрина..

публикувано на 26.03.19 в 17:28

"Финансистите" от Монтана първи на ученическо шахматно първенство

Областно ученическо първенство по шахмат се проведе в сградата на Младежки дом- Монтана. В него взеха участие ученици от Монтана, Медковец и Владимирово. Състезателите бяха разделени в две възрастови групи:  V-VII клас и VIII-X клас на първа, втора и трета дъска. В директната среща между Владимирово и Медковец, в категория V-VII клас, учениците..

публикувано на 26.03.19 в 17:23

Биатлон за берковските деца в свободното време

Спортен клуб по биатлон “Ком-Берковица“ и тази година реализира проект по програмата на Министерството на младежта и спорта "Спорт за децата в свободното време" на стойност от  5 100 лв. Инициативата цели да стимулира все повече деца да се занимават с този красив зимен спорт, който включва две дисциплини – стрелба и ски бягане. "Интересът е..

публикувано на 26.03.19 в 11:51

Математиците- футболни шампиони на Видин

Отборът на Видинската природо-математическа гимназия триумфира с Купата на Община Видин по футбол при юношите 11-12 клас. На финала от ученическите игри, който се игра на стадион „Георги Бенковски”, възпитаниците на Росен Ракаджиев победиха тима на СУ ”Цар Симеон Велики” с 12:2 гола.  Попаденията реализираха: Петьо Кръстев - 4..

публикувано на 26.03.19 в 10:02

7 гола на старата на "Ученически игри" във Враца

7 гола паднаха на старта на футболния турнир от веригата състезания "Ученически игри" във Враца при средношколците. В първия мач от надпреварата при 12-класниците днес наказателната команда на Професионална техническа гимназия "Никола Вапцаров" отнесе с 5:2 съперниците си от Професионална гимназия по ядрена енергетика "Игор Курчатов" от..

публикувано на 25.03.19 в 16:52

От "Локомотив"/Мездра/ се оплакват от безобразно съдийство

Със счупен крак на вратаря Ивайло Сайков в 3-тата минута и контузия на Михаел Парасков в 20-та минута от мездренчани, Локомотив Дряново измъкна 1 точка в Мездра. Мачът ще се запомни единствено с безобразното съдийство на плевенчанина Михаил Михайлов, който безочливо подкрепяше гостите и дори не показа жълт картон при тежката контузия на..

публикувано на 25.03.19 в 14:28