Ком с красическа победа над Ботев Луковит

Снимка: Любо Андреев, Архив

Ком /Берковица/ записа класическа победа с 3:0 над Ботев /Луковит/ в среща от междинния 10-ти кръг на Северозападната трета лига. Мачът бе изключително интересен и интригуващ.

В 15-та минута от фаул Пламен Ненов – Пачи прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев. До почивката гредата спаси гостите. С удар от въздуха играещият треньор на берковчани Венци Иванов удари гредата. До второто попадение на домакините играта бе здрава и напрегната. Цветан Цветанов – Кебапа укроти гостите в 74-та минута. От границата на наказателното поле нападателят прехвърли вратаря, той закачи топката с върха на пръстите, но при добавката Кебапа не сгреши за 2:0. В последната минута на мача Ваньо Илиев проби отляво и намери Гълъб Герасимов, който реализира дежурния си гол за крайното 3:0 за Ком.

Берковчани са пети във временното класиране с актив от 20 точки. В неделя, от 16 часа, Ком гостува на Павликени.

"Видабаскет" започва с домакинство на "Академик"

"Видабаскет" стартира участието си в новия сезон на мъжката "А" баскетболна група с домакински мач срещу силния тим на "Академик" София. Бюджетът на видинския отбор е минимален и тази година отново ще се разчита на юноши от школата на клуба, каза за Радио Видин старши-треньорът Николай Колев и добави: "Отборът на "Академик" София е много натрениран,..

публикувано на 16.10.18 в 14:09

Видинските математици участват в национално състезание

Днес в парк "Артилерийски" в Стара Загора се провежда XVI Национално ученическо състезание "Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации" . Област Видин е представена от от видинската Профилирана природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I". Целта на обучението и състезанията „Защита от пожари, бедствия и извънредни ситуации“ е повишаване на..

публикувано на 16.10.18 в 12:00

Медали за врачански моделисти

Врачани се представиха силно в стартовете от 4-ия кръг на държавното първенство по автомоделни спортове, коитко се проведоха на пистата в Сливница. В последната официална надпревара за тази година взеха участие 27 състезатели от Пазарджик, Русе, Левски, Плевен, София и града под Околчица. В клас 1/10 Electric Touring победи Кристиян Костадинов..

публикувано на 16.10.18 в 11:22

"Бдин" Видин победи "Левски 2007"

Отборът на "Бдин" Видин записа класическа победа с 3:0 като гост на "Левски 2007" в среща от 11 кръг на Северозападната Трета лига и запази лидерската позиция в класирането.  Останалите резултати са: Локомотив 1927 (Дряново) - Първа атомна (Козлодуй)        2:5  Партизан (Червен бряг) - Спартак (Плевен)                          0:2..

публикувано на 15.10.18 в 17:33

"Локомотив" Мездра загуби от "Трявна"

В XI-ия кръг на първенството на Северозападната Трета лига футболистите на ОФК “Локомотив" Мездра гостуваха на ОФК “Трявна”. Играчите на Христо Коилов започнаха срещата динамично, с няколко по-остри атаки. Браян Стоянов шутира на сантиметри от лявата греда, а Румен Рангелов пропусна златна стрелкова възможност. Постепенно футболистите на ОФК..

публикувано на 15.10.18 в 17:05

Врачанин със златен медал по джиу-джицу

Врачанинът Иво Евгениев спечели златен медал на международното първенство по джиу-джицу в Лондон. Шампионът получи силна подкрепа и поздравления от синовете си Александър и Антон.  Роденият във Враца популярен бизнесмен успешно отстоява и спортните си цели. Това е поредното му престижно отличие, след като спечели златния медал в категория до 82 кг,..

публикувано на 15.10.18 в 16:03