За да се опознаем истински, е добре да се погледнем отстрани. В „България днес“ ви предлагаме не един, а два такива странични погледа към българската действителност. Единият е на румънеца Габриел, а другият – на д-р Паям Форгани от Австралия.
Ще чуете и как се рисува музиката – своите експерименти и обобщения в тази насока споделя д-р Емилия Юкер, председател на Клуба на българските жени и семейства в Хамбург. Накрая отскачаме до монумента „Бузлуджа“, където предстоят три завладяващи дни и нощи с музика, изкуство и светлини. Водещ на броя е Елена Каркаланова. Приятно слушане!
01:10 - Новини
06:55 - Времето в България и Европа
10:30 - Българската действителност през очите на един румънец - Габриел, който поделя живота си между Англия, България и Румъния
17:35 - Паям Форгани от Австралия: България е духовна земя, но липсва солидарност и доверие
32:40 - Как се рисува музика – разговор с Емилия Юкер, председател на Клуба на българските жени и семейства в Хамбург
54:00 - Музикален фестивал допринася за съхранението на монумента „Бузлуджа“
58:30 - Песен на деня: "Отлагам", изп. Керана и космонавтите
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар".
Малцина са българските изследователи, имали шанс отблизо да познават баските в цялост – език, бит, обичаи, нрави и традиции. Сред тях е испанистът Мария Пачкова, която в продължение на десетилетия е част от испанската редакция на Радио България, а..
В "България днес" на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..
Малцина са българските изследователи, имали шанс отблизо да познават баските в цялост – език, бит, обичаи, нрави и традиции. Сред тях е испанистът..