Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 126-të

Përsëri numër i lartë i të infektuarve me Covid-19 292 janë rastet e reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit. Testimet e bëra sipas metodës PCR janë 4540, tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Më shumë njerëz pozitivë me..

botuar më 20-07-11 7.11.MD

Edhe sonte do të ketë protestë para Këshillit të Ministrave

“Le të mbrojmë demokracinë nga çizmet e pushtetit” është motoja e protestës së radhës në qendrën e Sofjes. Prania e policëve është e përforcuar në sheshin “Nezavisimost” (Pavarësia). Tani për tani grupi që po mblidhet para godinës së Presidencës nuk..

botuar më 20-07-11 6.48.MD

Drejtori i policisë së Burgasit dha dorëheqjen për shkak të përplasjeve në Rosenec

Drejtori i Policisë Rajonale të qytetit Burgas  Ra dosllav Sot irov dha dorëheqjen për shkak të kërkesës së Kryeministrit Bojko Borisov. Para “Radio Burgasit” komisionari komentoi se merr përgjegjësinë e plotë për përplasjet në parkun..

rinovuar më 20-07-11 6.29.MD