Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Paris

Grigor Dimitrov pas suksesit të madh në Paris

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e Masters 1000 – turneu i tenisit në Paris. Dimitrov fitoi me 6:2 dhe 7:5 kundër kilianit Kristian Garin. Ndeshja vazhdoi një orë e gjysmë në fushën qendrore të tenisit AccorHotels Arena. Pas Kampionatit të Hapur të SHBA-së Grigor Dimitrov klasifikohet për herë të dytë këtë vit në çerekfinale. Që të klasifikohet në finalet në Paris Grigor duhet të mundë fituesin në ndeshjen mes Novak Gjokoviqit dhe Stefanos Cicipasit.

“Lludogorec” dhe “CSKA – Sofje” u klasifikuan për fazën grupore të Ligës së Evropës

“Lludogorec” u klasifikua për fazën grupore të turneut të Ligës së Evropës. Kampioni bullgar fitoi vështirë me 2:0 si mysafir kundër kampionit të Bjellorusisë Dinamo Brest, duke i shënuar golat në fund të ndeshjes. CSKA u klasifikua për fazën..

botuar më 20-10-02 11.14.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov po vazhdon në raundin e tretë të “Roland Garros”

Grigor Dimitrov fitoi kundër Andrej Martin nga Sllovakia me 6:4, 7:6(5), 6:1 në Kampionatin e Hapur të Francës të tenisit “Roland Garros”. Kështu bullgari po vazhdon përpara pa asnjë set të humbur.

botuar më 20-10-01 6.19.MD
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova u klasifikua drejtpërsëdrejti për raundin e tretë të “Roland Garros”-it

Mbajtësja e 23 titujve të “Grand Slam” Serina Williams largohet nga Kampionati i Hapur i Francës. Në konferencën për shtyp ajo tha se shkaku për këtë është një traumë serioze. Amerikania duhej të luante me bullgren Cvetana Pironkova më vonë..