Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pas rezultatit baras me “Ferencvárosi” “Lludogorec” po vazhdon në Ligën e Evropës

Foto: arkiv

Skuadra bullgare e futbollit “Lludogorec” u klasifikua për 1/16 finalet e Ligës së Evropës, pasi arriti rezultat baras kundër “Ferencvárosi” në terren të vet në ndeshjen e fundit prej fazës grupore të turneut. Hungarezët shënuan golin barazues që në minutën e 94 të ndeshjes. Ditën e hënë “Lludogorec” do të mësoj rivalin e vet në 1/16 finalet e Ligës së Evropës.

Më shumë nga rubrika

Antëni Ivanov

Notari bullgar Antëni Ivanov me fitore në 200 metra flutur

Notari bullgar Antëni Ivanov fitoi 200 metra flutur në turneun e fortë në Greensboro (Karolina e Veriut, SHBA) dhe regjistroi kohën e tretë në klasifikimin e kombinuar të notit US Open. Garat në pishinë të madhe mbahen njëkohësisht në nëntë..

botuar më 20-11-16 10.28.PD

Sumisti bullgar Aoijama me fitore të tretë të radhës në Tokio

Sumisti bullgar Daniell Ivanov-Aoijama mundi japonezin Sadanoumi në dyluftimin e raundit të tetë në Turneun klasik të fundit për këtë sezon në Pallatin Kokugikan në Tokio, njoftoi BGNES. Bashkatdhetari ynë, i njohur me nofkën “Mali i kaltër”  e shtyu..

botuar më 20-11-15 2.11.MD
Grigor Dimitrov

Bullgari Grigor Dimitrov është i 18-ti në Ranglistën Botërore të Tenistit

Tenisti më i mirë i Bullgarisë te meshkujt Grigor Dimitrov avancoi me dy vende në ranglistën botërore dhe tashmë është i 18-ti. Në turneun në Vjenë ai arriti çerekfinalet dhe grumbulloi një aktiv nga 2 260 pika. Gjatë javës Dimitrov nuk u përfshi..

botuar më 20-11-02 1.28.MD