Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria fitoi kundër Britanisë së Madhe në kategorinë e çifteve në turneun e tenisit për skuadra ATP Cup në Sidnej

Bullgaria mundi Britaninë e Madhe në turneun e ri të tenisit për meshkuj ATP Cup në Sidnej, pasi në ndeshjet në kategorinë e çifteve Grigor Dimitrov dhe Aleksandër Llazarov shënuan një fitore prestigjioze kundër çiftit të fortë Jamie Murray dhe Joe Salisbury me rezultat 7-6(5), 6-7(2), 11-9 pas një loje që vazhdoi 2 orë.

Miglena Selishka

Miglena Selishka u bë kampione evropiane në mundjen e stilit të lirë

Miglena Selishka ftoi në Romë medaljen e dytë të artë të Bullgarisë në kampionatin e mundjes. Në finale në kategorinë deri në 50 kg në stilin e lirë ajo fitoi kundër ukraines Oskana Livaç me 5:3 pika. Biljana Dudova mbeti me medaljen e argjendtë në..

botuar më 20-02-14 9.13.PD

Sportistja Milena Todorova ëndërron për medalje olimpike në biatllon

Prej kohe ëndrra më e madhe e skiatores Milena Todorova e cila garon në biatllon është të marrë medalje olimpike. Suksesin më të madhe ajo arriti duke fituar tri medalje në tri disiplina të ndryshme në Kampionatin Botëror për të rinj dhe për të..

botuar më 20-02-13 12.39.MD
Edmond Nazarjan

Edmond Nazarjan mori medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Mundjes

“Më pëlqen të bëhem kampion. Këtë e kam trashëguar nga i ati.” Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare 18 vjeçari Edmond Nazarjan pasi mori medaljen e artë në kategorinë 55 kilogram. Në Kampionatin Evropian të Mundjes në Romë ai debutoi te meshkujt dhe..