Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Edmond Nazarjan mori medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Mundjes

Edmond Nazarjan
Foto: Kostadin Andonov

“Më pëlqen të bëhem kampion. Këtë e kam trashëguar nga i ati.” Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare 18 vjeçari Edmond Nazarjan pasi mori medaljen e artë në kategorinë 55 kilogram. Në Kampionatin Evropian të Mundjes në Romë ai debutoi te meshkujt dhe fitoi titullin pas fitores 7 me 3 pika kundër Vitalij Kabaloev nga Rusia.
Edmond Nazarjan është bir i kampionit dyherësh olimpik i mundjes Armen Nazarjan, i cili tani është trajner i kombëtares bullgare të mundjes.  

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov në Akapulko

Grigor Dimitrov përsëri është në Top 20 të tenisit të meshkujve

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u ngjit për 4 pozita më lartë në renditjen e tenisit botëror dhe tashmë zë vendin e 19-të në të. Ndryshimi erdhi pasi javën e kaluar bullgari arriti deri në gjysmëfinalet e turneut ATP 500 në..

botuar më 20-03-02 1.15.MD
Kubrat Pulev

Boksierët Kubrat Pulev dhe Antëni Xhoshua nënshkruan kontratë për ndeshje

Kubrat Pulevi do të ndeshet në kategorinë e rëndë me Anthony Joshua për titullin e Federatës Ndërkombëtare të Boksit IBF. Dyluftimi do të jetë në Londër në Tottenham Hotspur Stadium. Boksieri bullgar Pulev ka pretendime për brezin e mbajtësit të tij të..

botuar më 20-03-02 12.03.MD

Bullgarja Joana Ilieva u bë kampione evropiane e skermës

Joana Ilieva është kampionia e re evropiane e skermës te gratë deri në 20 vjeç. Sportistja nga kombëtarja bullgare dhe nxënëse e akademisë së skermës “Vasill Etropollski” me trajner personal Ivajllo Vodenov shënoi 11 fitore në Kampionatin Evropian për të..

botuar më 20-02-28 2.29.MD