Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ndeshja e kthimit e skuadrës “Lludogorets" në Milano do të jetë përpara një stadiumi bosh

Foto: BTA

Ndeshja e kthimit të 1/16 të finaleve të League Evropa midis kampionit bullgar Lludogorets dhe grandit italian Inter do të luhet në bazë të programit ditën e enjte në “San Siro” në Milano. Në stadium nuk do të lejohet publik për shkak të epidemisë nga koronavirusi. Vendimi për zhvillimin e ndeshjes  është njoftuar nga Inter Ludogorets, por duhet të ripohohet dhe nga UEFA. Mbetet në fuqi rekomandimi i Ministrisë së Jashtme që tifozët e skuadrës bullgare të mos të udhëtojnë për në Itali. Të gjithë përkrahësit e skuadrës Ludogorets, të cilët kanë blerë bileta do të mund të rimarrin paratë.Më shumë nga rubrika

UEFA kërkon përfundimin e kampionatit bullgar të futbollit

Bullgaria mund të humbë mundësinë për të marrë pjesë në turnetë evropiane gjatë 2021-ës, në se kompeticioni i ligës së parë nuk përfundon. Këtë e shkroi UEFA në sqarimin e dërguar deri tek 55 shtetet anëtare. Jemi të bindur se futbolli mund të..

botuar më 20-04-03 5.21.MD

Skuadra e futbollit Levski kërkon tifozë për pjesëmarrje në e-football

Më 11 prill Klubi i futbollit “Levski” bashkë ne ESL – një nga kompanitë më të mëdha për sporte elektronike në botë, fillon e-turneun e parë në Bullgari për të përcaktuar lojtarët më të mirë në FIFA20ndër tifozët e klubit. Dy fituesit zyrtarisht..

botuar më 20-04-02 12.54.MD

Qyteti malor Bansko mori flamurin e Botërorit të Skive për të rinj

Flamuri – simboli zyrtar i Kampionatit Botëror të Skive disiplina alpine për të rinj në mars të vitit 2021 në Bansko u soll në qytet nga drejtori i garës dhe i Kupës Botërore Viktor Giçev. Flamuri u dorëzua në Narvik të Norvegjisë, organizator të..

botuar më 20-04-02 11.06.PD