Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Koronavirusi shtyu kthimin e avionëve bullgarë Su-25

2
Su-25
Foto: Ministria e Mbrojtjes

Për shkak të krizës së koronavirusit dy prej avionëve Su-25, të cilët u dërguan për remont do të kthehen në Bullgari pas një vonese prej dy muajsh. Këtë e bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes. Pritet se i pari do të kthehet në Bullgari gjatë muajit korrik, ndërsa i dyti gjatë gushtit.

Gjatë vitit 2018 Bullgaria nënshkroi një marrëveshje me një kompani të Bjellorusisë për remontin e akoma tetë avionëve sulmues për rreth 42 mln euro.

Galeria

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 358

Mbërritën vaksinat e pritura të “AstraZeneca” 52 800 doza të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u morën këtë mëngjes dhe tashmë po shpërndahen në Inspektoratet Rajonale të Shëndetit, tha kryetari i Shtabit Kombëtar të Vaksinimit, Prof...

botuar më 21-02-28 5.30.MD
Maja Shipka

Nënpresidentja Jotova: Është cinizëm të mos ketë festa në Shipka me rastin e festës sonë kombëtare

Nënpresidentja Ilijana Jotova e quajti "cinizëm" anulimin e festimeve në majën Shipka më 3 mars me rastin e festës sonë kombëtare për shkak të epidemisë së koronavirusit. "Nuk mund të mos shkojmë atje në festën tonë kombëtare – ambienti është i..

botuar më 21-02-28 3.15.MD

Rivendosen korridoret e gjelbra të vaksinimit kundër Covid-19

Që nga sot njerëzit që duan të vaksinohen menjëherë do të jenë në gjendje ta bëjnë këtë përmes të ashtuquajturve “korridore të gjelbra”, njoftoi zyra e shtypit e Ministrisë së Shëndetësisë. Kryetari i Shtabit Kombëtar të Vaksinimit Krasimir..

botuar më 21-02-28 2.13.MD