Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Hyrja në Greqi tashmë është vetëm përmes pikëkalimit Kullata-Promahon

Kullata - Promahon
Foto: BGNES

Ambasada e Greqisë në Sofje e ka informuar Ministrinë bullgare të Punëve të Jashtme se që nga data 1 korrik 2020 hyrja e të gjithë shtetasve përmes kufijve kufitarë nga Bullgaria në Greqi do të jetë e mundur vetëm përmes pikëkalimit Kullata-Promahon.

Tani për tani hyrja në Greqi nuk do të jetë e mundshme përmes pikëkalimeve të tjera tokësore, përveç në raste të veçanta. Pritet saktësimi i tyre.

Që nga 1 korriku të gjithë të huajit që hyjnë në Greqi duhet të plotësojnë një online-formular, i cili mund të shihet KËTU.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 154

Gjermania do të testojë për Covid-19 bullgarë nga tri regjione Që nga sot Gjermania shpall si të rrezikshme tri regjione në vendin tonë për shkak të epidemisë – Varna, Bllagoevgrad dhe Dobriç, bëri të ditur MPJ-ja bullgare. Të gjithë që..

botuar më 20-08-08 5.37.MD

Protestat antiqeveritare hynë në muajin e tyre të dytë

Sonte është dita e 31 e protestave. Edhe këtë mbrëmje protestuesit do të grumbullohen nën dritaret e pushtetit që të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë dhe të Kryeprokurorit. Ata kërkojnë gjithashtu aplikimin e votimit në distancë dhe të atij me makina, si..

botuar më 20-08-08 5.33.MD
Kryekomisari Georgi Haxhiev

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit: Barrikadat do të hiqen

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit do të punojë për rimëkëmbjen e ritmit normal të qytetit dhe barrikadat do të hiqen. Këtë e bëri të ditur në një briefing kryekomisari Georgi Haxhiev, shef i Drejtorisë. Në një aksion mesnate policia..

botuar më 20-08-08 5.07.MD