Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Trajneri më i suksesshëm bullgar i futbollit mbushi 75 vjeç

Foto: BTA

Trajneri i skuadrës kombëtare bullgare të futbollit Dimitër Penev festoi jubileun e tij të 75-të. “Të jesh trajner i mirë është një gërshetim mes praktikës së futbollit dhe aftësisë për të dëgjuar dhe për të parë” – vuri në dukje para BNR-së trajneri më i suksesshëm bullgar i futbollit dhe tha se kujtimet nga viti 1994, kur Bullgaria u klasifikua në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror, mbeten të fuqishme në kujtesën e tij. “Nuk harrohen momente të tilla” – tha Penev, duke na kujtuar suksesin më të madh të Bullgarisë në futboll.

Pritet që sot ai të dekorohet nga Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov.

Më shumë nga rubrika

Shtyjnë ndeshje në se ka 10 futbollistë me Covid-19

Që nga fillimi i kampionatit në Ligat e Parë dhe të Dytë Profesionale ndeshje futbollistike do të shtyhen në se ka 10 teste pozitive për Covid-19 në njërën prej skuadrave pjesëmarrëse në ndeshje. Këtë e parashikojnë rregullat për punë në kushtet e..

botuar më 20-08-05 4.10.MD

Hapen stadiumet për publik

Garat sportive në të hapur mund të zhvillohen para publikut me respektim të masave kundër epidemisë – distancë midis tifozëve, 50 për qind vetëm nga vendet e stadiumit mund të plotësohen dhe në sektor mund të ketë deri në 1 mijë veta. Këtë e vendosi..

botuar më 20-08-04 7.03.MD
Ivajllo Marinovi me Kurorën e Fituesit

“Kurorë e fituesit” për boksierin Nr. 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Marinov

Me rastin e përvjetorit të 60-të boksierit N 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Mrinov ministri i rinisë dhe i sportit Krasen Kralev e dekoroi me dallimin më të lartë shtetëror në fushën e sportit – “Kurorën e Fituesit”. Ivajllo Mrinov është..

botuar më 20-08-04 3.03.MD