Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryetarja e Parlamentit Karajançeva është për dialog me protestuesit

Cveta Karajançeva
Foto: BTA

Sipas kryetares së Kuvendit Popullor Cveta Karajançeva zgjedhja eventuale e qeverisë teknike në momentin e tanishëm nuk është një akt i përgjegjshëm. Duke inauguruar monumentin e kolonelit Atanas Krëstev, pilot i vdekur në kohën e Luftës së Dytë Botërore, ajo theksoi, se me rëndësi është dialogu me protestuesit. “Me më shumë rëndësi javën e ardhshme është të përballojmë votën, të tregojnë se koalicioni është i fortë dhe i qëndrueshëm dhe se kemi program të cilin do të zbatojmë të paktën tetë muaj”, tha Karajançeva.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 405

Sot hapën dyer qendrat e mëdha tregtare dhe kazinotë Që nga 16 prilli lejohen vizitat në sallat e lojërave të fatit dhe kazinotë, por me përdorim të maksimum 50% prej kapacitetit të tyre. Hiqen edhe kufizimet për punë të objekteve që..

botuar më 21-04-16 5.47.MD
Presidenti Radev

Ditën e hënë Presidenti Rumen Radev do të zhvillojë konsultime për kabinetin e ri

Në përputhje me Kushtetutën, ditën e hënë, më 19 prill, Presidenti Rumen Radev do të zhvillojë konsultime me përfaqësues të grupeve parlamentare në Legjislaturën e 45 të Kuvendit Popullor, para se t’ia dorëzojë mandatin për formimin e qeverisë..

botuar më 21-04-16 5.00.MD
Prof. Kostadin Angellov

Partitë kritikuan shpërbërjen e shtabit kombëtar për luftimin e Covid-19

Deputetë nga “Bullgaria Demokratike”, “Ngrihu! Kriminelët jashtë!”, “Ka një popull të tillë” dhe “Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë” /DPS/ kritikuan shpërbërjen e Shtabit Operativ Kombëtar për luftimin e Covid-19 nga qeveria në dorëheqje. Sipas..

botuar më 21-04-16 1.56.MD