Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Anijet e para turistike u ankoruan në portin bullgar Ruse

Foto: Bashkia e Vidinit

Anijet turistike “Viktorija” dhe “Bolero” mbërritën nga Vjena dhe u ankuan në portin bullgar Ruse. Turistët disponuan disa orë për të vizituar qytetin Ruse.

Më shumë nga rubrika

Kisha e fshatit Saparevo është një kopje e zvogëluar e kishës në Manastirin e Rilës

Kjo është kisha më e bukur në rajonin e qytetit Sapareva Banja në këtë do t’u bind secili i cili në një moment është drejtuar përpara godinës së saj të bukur dhe ka kaluar pragun e saj. “Fjetja e Shën Mërisë” ngre shtat në një kodër të vogël në..

botuar më 20-08-15 7.25.PD

Dush i akullt për vendpushimet tona nëpër bregdetin verior të Detit të Zi

Turistët gjermanë kanë filluar t’i anulojnë në masë rezervimet e veta për stinën verore në bregdetin tonë verior. Lajmi u konfirmua përpara Radio Bullgarisë nga përfaqësuesit e shoqatave turistike vendase. Mjaft serioze është gjendja në..

botuar më 20-08-14 12.29.MD

7 ide për një fundjavë të paharrueshme në rrethinat e qytetit Bellogradçik

Qyteti Bellogradçik është një qytet i vogël, i vendosur ndër shpatat e malit Stara Pllanina në Bullgarinë Veriperëndimore. Ai është i njohur me çuditë e tij natyrore si dhe me mundësitë për një pushim aktiv në ajër të pastër. Shikoni 7 propozimet tona..

botuar më 20-08-13 2.26.MD