Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Dritë jeshile për gara ndërkombëtare në Bullgari

Foto: BGNES

Me urdhër të koordinuar midis Ministrisë së Rinisë dhe të Sportit dhe Ministrisë së Shëndetësisë lejohet qëndrimi në Bullgari i shtetasve të huaj pjesëmarrës ose organizatorë të garave sportive ndërkombëtare. Pavarësisht nga ku vijnë ata nuk do të vihen nën karantinë 14 ditore me të ardhur në Bullgari. Në rast domosdoshmërie duhet të prezantojnë PCR test negativ.

Më shumë nga rubrika

Bullgaria dëshiron spektatorë në stadiumet, UEFA nuk lejon

Dyluftimet e Ligës së Re të Kampionëve dhe Ligës Evropiane do të luhen pa publikë deri në fazën e playoffit, njoftuan nga Selia Evropiane e Futbollit UEFA. Kështu magjise në Bullgari ndeshjet mund të zhvillohen në stadiume me kapacitet të mbushur të..

botuar më 20-08-12 11.16.PD

Vdiq trajneri i madh i basketbollit Ivan Kolev

Në moshën 87 vjeç vdiq trajneri i madh i basketbollit bullgar Ivan Kolev, njoftoi Federata e Basketbollit. Në qytetin e tij të lindjes Botevgrad Ivan Kolev arriti ta shndërrojë basketbollin nga një lojë për dëfrim në një spektakël të vërtetë..

botuar më 20-08-11 6.17.MD

Garues të skateboarding-ut nga Bullgaria dhe nga jashtë do të matin forcë në qytetin bregdetar Burgas

Nga 21 deri më 23 gusht edicioni i 6-të i Burgas Skate Open do të mbledhë në qytetin bregdetar Burgas garues nga Kolumbia, Portugalia, Brazili, Greqia, Rumania, Çekia, Bullgaria. Mik special do të jetë kampioni i shumëfishtë i skateboarding-ut nga Çekia..

botuar më 20-08-11 11.49.PD