Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Katër vjet burgim për liderin e partisë “Volja” Veselin Mareshki

Veselin Mareshki
Foto: BGNES

Lideri i partisë nacionaliste “Volja” dhe nënkryetar i Legjislaturës së 44 të Kuvendit Popullor Veselin Mareshki është dënuar me burgim 4 vjet, bëri të ditur Gjykata e Apelit në qytetin Varna. Dënimi është për reket dhe zhvatje të një afaristi për të paguar çdo muaj rreth 5 mijë euro. Rasti është që nga viti 2014. Mareshki duhet të paguajë gjithashtu një gjobë prej 4 mijë eurosh.

Dënimi nuk është përfundimtar dhe do të apelohet.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 361

Shqyrtohen rregullat për hyrjen e turistëve në Bullgari në kushtet e pandemisë Kryeministri Bojko Borisov i ka dhënë urdhër Ministrit të Shëndetësisë Kostadin Angellov për të filluar shqyrtimin e rregullave dhe masave për hyrjen e turistëve të..

botuar më 21-03-03 5.52.MD

Pikëpyetje rreth 7 nga kandidatët bullgarë për prokurorë të deleguar evropianë

Prokuroria Evropiane ka kërkuar informacion shtesë në lidhje me disa nga kandidatët bullgarë për prokurorë të deleguar evropianë. Vendimi për emërimin e tyre do të merret nga kolegjiumi i Prokurorisë Evropiane kryesuar nga Laura Kövesi, njoftoi..

botuar më 21-03-03 5.34.MD

Shqyrtohen rregullat për hyrjen e turistëve në Bullgari në kushtet e pandemisë

Kryeministri Bojko Borisov i ka dhënë urdhër Ministrit të Shëndetësisë Kostadin Angellov për të filluar shqyrtimin e rregullave dhe masave për hyrjen e turistëve të huaj në Bullgari në kushtet e pandemisë. Kjo u bë e qartë në mbledhjen e sotme të..

botuar më 21-03-03 4.31.MD