Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Filloi Kampionati Evropian i Lundrimit me Jahte në Varna

Foto: live.varna.bg

Sot në Varna iu dha start raundit të Kupës Evropiane të lundrimit me jahte. Gara do të zhvillohet nga 2 deri në 4 tetor në klasën Laser dhe në të do të marrin pjesë garues nga Bullgaria, Ukraina dhe Austria në dy klasat olimpike dhe në një për fëmijë - Laser Radial, Laser Standard dhe Laser 4.7, bëri të ditur sajti sportal.bg.

Më shumë nga rubrika

Bullgaria mbledh më të mirët në boks për turneun “Stranxha”

Nga data 22 deri më 27 shkurt në sallën e kryeqytetit “Sofja” do të zhvillohet edicioni i 72 i Turneut Ndërkombëtar të Boksit “Stranxha”. Ky është turneu më i vjetër i boksit në Evropë, i cili zhvillohet në Bullgari që nga viti 1950. Gara gëzon një..

botuar më 21-02-22 6.15.PD

Festivali Olimpik i Dimrit bashkon të rinjtë e talentuar bullgarë

Dy male bëhen mikpritëse të Festivalit Olimpik Dimëror të Rinisë, i cili tradicionalisht u jep vendin talenteve sportive të Bullgarisë në sportet e bardha. Arena për garimin është mali Osogovo (e premte dhe e shtunë) dhe Çepellare në Rodopet (e..

botuar më 21-02-18 9.04.PD
Grigor Dimitrov

Pas një traume, tenisti bullgar u eliminua në çerekfinalet në Melburn

Grigor Dimitrov, i vendosur nën № 18 në skemën e Kampionatit të Hapur Australian Open, u eliminua në çerekfinalet pasi pësoi një traumë. Bullgari humbi nga rusi Asllan Karacev pas rezultateve 6:2, 4:6, 1:6, 2:6 në “Rod Laver Arina” në Melburn, pasi..

botuar më 21-02-16 10.51.PD