Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeprokurori raportoi punën e prokurorisë para parlamentit

Ivan Geshev
Foto: BTA

Kryeprokurori Ivan Geshev paraqiti para Komisionit të Çështjeve Ligjore pranë parlamentit raportin e kërkuar nga opozita për punën e prokurorisë.

Me 90.7 për qind u ulën mashtrimet telefonike për vitin 2020, evidentoi Geshevi. Ai tregoi edhe sasinë e madhe të mbetjeve të paligjshme që  u zbuluan.

Pyetjes për kritikat e BE-së për drejtësinë në Bullgari, Geshev tha se jemi në situatë paraelektorale dhe prokuroria dhe kryeprokurori nuk do të përfshihen në këtë proces.


Më shumë nga rubrika

Bujar Osmani dhe Ekaterina Zaharieva

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut është për një vizitë jozyrtare në Sofje

Me një fluturim direkt nga Parisi deri në Sofje mbërriti te ne Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani për t’u takuar me Ministren bullgare të Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva, transmetoi BTA. Pritet që të dy të..

botuar më 21-02-24 6.33.MD

Covid-19 në Bullgari: Dita e 354

Restorantet hapen më 1 mars, lokalet e natës – më 1 prill Në një prej takimeve të rregullta të qeverisë Kryeministri Bojko Borisov bëri të ditur se restorantet dhe sallat e lojërave të fatit do të hapen më 1 mars, ndërsa më 1 prill..

botuar më 21-02-24 6.00.MD

Rimëkëmbet turizmi i brendshëm dhe ai i jashtëm

Që nga 1 marsi do të jetë e mundur të zhvillohen udhëtime të organizuara turistike në vend, ndërsa nga 1 prilli dhe jashtë vendit, bëri të ditur BTA. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov në një takim me organizatat e degës...

botuar më 21-02-24 4.02.MD