Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria imponon sanksione të larta për zbulimin e të dhënave personale

Foto: BGNES

Bullgaria është ndër vendet e BE-së që imponuan gjoba më të larta në kuadrin e Rregullores së Përgjithshme për Mbrojtjen e të Dhënave (GDPR), i cili vepron që prej 2 vitesh.

Shteti është në vendin e 9-të në klasifikimin për gjoba të imponuara nga 3.21 euro, njofton Buy Shares.Gjoba më e lartë për shkak të zbulimit të të dhënave personale në përmasë 2.6 milion euro u imponua mbi Agjencinë Kombëtare të të Ardhurve.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 28 tetorin

Mëngjesin e së enjtes do të ketë mjegulla në afërsi të rezervuarëve dhe në lugina. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 3° në disa vende të Bullgarisë Perëndimore, deri në rreth 9° - në bregun e Detit të Zi. Gjatë ditës moti do të jetë me..

botuar më 21-10-27 8.05.MD

Të adoptuarit duan akses në informacione për origjinën e tyre

Fokusi i Javëve Kombëtare të Informacionit për Birësimet në gjysmën e dytë të tetorit të këtij viti është te fshehtësia e birësimit dhe e drejta e të birësuarve për të pasur informacion për origjinën e tyre biologjike. Shoqata e të Birësuesve dhe..

botuar më 21-10-27 6.48.MD

Agjencia e Barnave: Në Bullgari nuk përdoren vaksina me afat të skaduar

Të gjitha vaksinat që jepen në Bullgari janë brenda afatit të ruajtjes së miratuar për produktin në fjalë. Ka vaksina të cilave u ka skaduar afati, por ato janë hequr dhe do të asgjësohen, tha në një konferencë Drejtori i Agjencisë Ekzekutive për..

botuar më 21-10-27 5.33.MD